Zagłębie Lubin w niespełna dwie minuty wstrząsnęło Widzewem Łódź. Awans na ósme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy

Jacek Czaplewski
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:3
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:3 PAP/Marian Zubrzycki
Widzew Łódź przegrał po raz trzeci z rzędu, Zagłębie Lubin po raz trzeci z rzędu wygrało. W wyjazdowym meczu zespół Waldemara Fornalika pokonał łodzian 3:1 głównie dzięki trafieniom z 26 i 28 minuty. Miedziowym udało się awansować na ósme miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy - przeskoczyli dzisiejszego rywala, są tuż za Legią Warszawa.

Widzew - Zagłębie wynik meczu 1:3

Pierwszą sytuację stworzył sobie Widzew, kiedy Kamil Cybulski spróbował przelobować bramkarza. Potem do głosu doszło już Zagłębie. Przed przerwą oddało dwa celne strzały i po obu piłka zatrzepotała w siatce.

Tempo było niesamowite. W niespełna dwie minuty Miedziowi z bezbramkowego remisu ugrali stosunkowo bezpieczne prowadzenie:

• 26:34 - pierwszy gol Zagłębia
  • 28:16 - drugi gol Zagłębia

Czym Widzew dał się zaskoczyć? Szybkim atakiem Zagłębia po przechwytach. Najpierw to Mateusz Wdowiak przebiegł prawie całe boisko, po czym trafił do siatki. Drugi gol był efektem współpracy kilku piłkarzy. Ostatecznie po zagraniu Marka Mroza podwyższył Kacper Chodyna. Oprócz siedmiu bramek ma dziewięć asyst, a to najlepszy dorobek w Zagłębiu.

Zdjęcia kibiców z meczu Widzew - Zagłębie

Jeszcze w pierwszej połowie poprzeczkę obił Tomasz Makowski. Widzew przeszedł do ataku po zmianie stron. Kontakt złapał błyskawicznie, bo w 49 minucie, kiedy ładnym strzałem po kontrataku popisał się wprowadzony Andrejs Ciganiks.

Na więcej podopiecznych Daniela Myśliwca nie było stać, mimo dopingu ponad 17 tys. gardeł. Zagłębie dobiło łodzian w 91 minucie, kiedy przepiękny strzał oddał zmiennik Marko Poletanović. Uderzył prostym podbiciem, z lewej nogi, od prawego słupka.

W tabeli Zagłębie jest ósme, Widzew dziesiąty. Między nimi Piast Gliwice i dwa punkty różnicy.

• Dominik Kun - 3
  • Noah Diliberto - 3 (Dawid Tkacz - bez oceny)