Zakończenie projektu studiów dualnych w opolskiej WSB

Materiały uczelni
arch. uczelni
Kończy się projekt studiów dualnych realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Studia dualne polegają na połączeniu nauki akademickiej z płatnym stażem zawodowym,  odbywanym u pracodawcy współpracującego z uczelnią.

W trakcie studiów Studenci realizowali program nauczania dwutorowo – na uczelni zdobywali wiedzę teoretyczną, która jest niezbędną bazą do pracy w wybranym zawodzie, a w firmach poznawali wszystkie praktyczne aspekty związane z branżą. Staże odbywały się przez 3 semestry w ramach określonych zajęć, więc Studenci nie musieli poświęcać na nie dodatkowego czasu. Staże zrealizowało 26 osób, a cały proces koordynowało Biuro Karier WSB w Opolu. Zapytaliśmy studentów jak oceniają ten projekt.

Agnieszka Jaworska:
Studia dualne oferowane przez Wyższą Szkołę Bankową umożliwiły mi połączenie zdobywania wiedzy i doświadczenia w zawodzie jednocześnie. Dzięki temu po ukończeniu studiów pierwszego stopnia będę miała już dwa lata doświadczenia w zawodzie, będę brana pod uwagę na rynku pracy jako osoba doświadczona. Jest to niezwykle praktyczny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej, zgodnie z motto Naszej Uczelni : Czas na studia, czas na pracę, czas na życie. Jestem wdzięczna Uczelni za takie możliwości.

Rozmowa ze studentem – Panem Markiem Orlikiem:

Jak ocenia Pan swój udział w projekcie studiów dualnych?
Swój udział w projekcie studiów dualnych oceniam bardzo pozytywnie. Uważam, że był to intensywny, wymagający, ale bardzo owocny czas. Nabyłem cennego doświadczenia zawodowego, miałem przyjemność pracy w zgranym zespole.

Jakie korzyści dały Panu zrealizowane w każdym semestrze 3-miesięczne staże ?
Najważniejszą korzyścią 3-miesięcznych staży, było możliwość połączenia przyszłej pracy zawodowej z zdobywaniem wiedzy teoretycznej na uczelni oraz jej weryfikację podczas stażu. Nabywanie wiedzy praktycznej w zawodzie zgodnym z moim kierunkiem już od II roku studiów, dawało mi dużą satysfakcję i poczucie tego, że dobrze wykorzystuję swój czas. Kolejnym atutem była możliwość zweryfikowania, czy praca w tej branży jest dla mnie odpowiednia i czy się w niej odnajdę.

Jakie nowe kompetencje oraz umiejętności Pan zdobył w trakcie realizacji staży w firmie?
Poznałem specyfikę pracy biura rachunkowego, nauczyłem się obsługi trzech programów finansowo-księgowych oraz 3 kadrowo-płacowych. Prowadziłem kompletną obsługę księgową firm rozliczających się z podatku dochodowego w formie PKPiR, ryczałtu czy CIT.  Miałem również możliwość nauczenia się obsługi kadrowo-płacowej małych i średnich firm - naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie akt osobowych. Ponadto obsługiwałem platformę PUE ZUS, program płatnik, współpracowałem z takimi instytucjami jak US, GUS, ZUS czy PFRON. Byłem również odpowiedzialny za sporządzanie rocznych zeznań podatkowych firm i osób fizycznych. Rozwinąłem swoje kompetencje odnośnie praktycznej znajomości prawa podatkowego, prawa pracy, kontaktu z klientem i pracy zespołowej.

Czy po zakończonym stażu podjął Pan dalszą współpracę z firmą?
Tak, jeszcze przed końcem stażu, otrzymałem ofertę dalszej współpracy. Po stażu zostałem samodzielnym pracownikiem biura rachunkowego ds. księgowości i kadrowo-płacowych, co uważam za duże osiągnięcie.

Jeśli są Państwo zainteresowani zapraszamy do kontaktu z biurem wyższej szkoły bankowej w Opolu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska