Zapasy. Radosław Marcinkiewicz z Orła Namysłów zdobył brązowy medal w Pucharze Polski

Radosław Marcinkiewicz (trzeci z prawej) zdobył brązowy medal, a Krystian Krupiński (trzeci z lewej) cenne doświadczenie. materiały klubowe
Zapaśnik Orła Namysłów Radosław Marcinkiewicz wywalczył brązowy medal podczas Pucharu Polski seniorów, który odbył się w Miliczu.

Przedstawiciel namysłowskiego klubu jedyną porażkę w tych zawodach poniósł w półfinale. Rywala miał w nim jednak bardzo wymagającego. Był nim bowiem Rosjanin Magomed Ramazanow, czyli wicemistrz Europy z 2020 roku oraz zwycięzca tegorocznych zawodów UWW we Francji. Marcinkiewicz, brązowy medalista Igrzysk Europejskich 2015 w Baku, przegrał z nim minimalnie, a warto przy tym podkreślić, że startował w wyższej niż zazwyczaj kategorii do 92 kg (wcześniej zazwyczaj rywalizował w kat. do 86 kg).

W Pucharze Polski udział wziął udział jeszcze jeden reprezentant Orła - 18-letni Krystian Krupiński. Ubiegłoroczny mistrz Polski do lat 17 zmagania rozpoczął w bardzo okazałym stylu, wygrywając swoją pierwszą walkę przez przewagę techniczną. W kolejnych dwóch pojedynkach musiał już jednak uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwników - najpierw Krzysztofa Bieńkowskiego z AKS-u Białogard,a później pochodzącego zza wschodniej granicy (Jakucja-Rosja), a reprezentującego barwy Mazowsza Teresin Edwarda Grogoriewa.

Zmagania w Miliczu miały naprawdę mocną obsadę, ponieważ na starcie stanęło tam 137 zawodników, reprezentujących barwy 61 różnych drużyn oraz 16 krajów: Ukrainy, Rosji, Rumunii, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Węgier, Finlandii, Estonii, Czech, Belgii, Austrii i Polski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?