Zespół ze Słowacji wygrał turniej piłkarski dziewcząt w Branicach

Wspólne zdjęcie uczestników turnieju.
Wspólne zdjęcie uczestników turnieju. Janusz Kaczmarek
W tej miejscowości na południu naszego regionu odbył się X międzynarodowy turniej piłkarski.

Jak co roku trener i propagator żeńskiego futbolu Edward Czyszczoń zorganizował halowy turniej dziewcząt w Branicach.

W jubileuszowej X edycji wzięło udział osiem drużyn. Oprócz gospodyń - zespołu z gimnazjum w Branicach wystąpiły jeszcze dwa z naszego regionu: z gimnazjum w Głogówku i nr 1 z Głubczyc. Na starcie stanęły też dwa zespoły ze Słowacji z: Rużomberoka i Żyliny, drużyna z czeskiego Stramberka oraz dwa z Istebnej.

W zmaganiach najlepsza okazała się ekipa z Żyliny, która w finale pokonała 1-0 zespół z Istebnej. W meczu o 3. miejsce piłkarki z Branic wygrały natomiast z Rużomberokiem 1-0.

Dwóm naszym pozostałym drużynom nie udało się awansować do półfinału i grały o miejsca 5-8. Ostatecznie dziewczyny z Głogówka zajęły 5. miejsce, a te z Głubczyc sklasyfikowano na 7. pozycji.

W składzie najwyżej sklasyfikowanego naszego zespołu z Branic grały: Justyna Pączko, Dominika Boczek, Julia Sęga, Katarzyna Uchyła, Patrycja Podraza, Paulina Herbut, Wiktoria Śliwińska, Jesika Smolarczyk, Wiktoria Wanat, Paulina Mosiądz i Kaja Sipel.

- W turnieju wzięło udział około 100 piłkarek - mówi trener Czyszczoń. - Przy okazji zawodów odbył się cały ceremoniał olimpijski imprezy z ceremoniami zamknięcia i otwarcia.

Imprezie towarzyszyły występy zespołu Kaprys z Branic - mistrzyń Europy i wicemistrzyń świata w tańcach mażoretkowych oraz zespołu Impuls mistrzyń województwa w tańcach nowoczesnych. Gościem specjalnym był Krzysztof Golonka - mistrz świata w trikach piłkarskich.