MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żużel. Przerwany mecz H.Skrzydlewska Orła w Ostrowie. Łodzianie prowadzili 20:16...

Bartosz Kukuć
Łodzianie prowadzili w Ostrowie
Łodzianie prowadzili w Ostrowie krzysztof szymczak
Spotkanie żużlowej Metalkas 2. Ekstraligi (czyli zaplecza krajowej elity) między zespołami Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz H. Skrzydlewska Orła Łódź zostało przerwane z powodów złych warunków atmosferycznych (spowodowanych opadami deszczu) po sześciu biegach przy stanie 16:20 dla gości. Wynik nie zostanie więc zaliczony, a spotkanie odbędzie się w innym terminie.

Przypomnijmy bowiem, że aby rezultat spotkania mógł zostać zaliczony, musi się odbyć co najmniej osiem biegów.

Ulewa przeszła nad Ostrowem około pół godziny po rozpoczęciu meczu. Poźniejsza praca nad torem trwała kilkadziesiąt minut, po czym ponownie zaczął padać deszcz. Ostatecznie sędzia Andrzej Kraskiewicz podjął więc decyzję o zakończeniu spotkania. Wszystko to oznacza, że oba zespoły będą musiały powalczyć ponownie. Oczywiście, nowy termin nie został jeszcze ustalony, chociaż zapewne stanie się to wkrótce

Ta sytuacja wzbudziła jednak sporo kontrowersji. W związku z tym, że to Orzeł prowadził 20:16, jego zawodnicy, działacze oraz sztab szkoleniowy zarzucali gospodarzom, iż celowo nie chcą wznowić tego meczu.

Gospodarze robią wszystko, żeby ten tor popsuć do reszty. Nie chcą jechać, bo przegrywają, wiadomo, ja to rozumiem, ale jest też komisarz, który niepotrzebnie rusza ten tor szczotką. Przestało padać, trzeba było poczekać piętnaście minut, nie ruszać toru. A na moje on nie będzie się teraz nadawać do jazdy, bo jest popsuty. Na moje nic z tego dziś nie będzie - powiedział zdenerowany Jąder przed kamerami stacji telewizyjnej ,,Canal+ Sport 5"

W Ostrowie nie zgadzali się z takim postawieniem sprawy, przekonując, że robili wszystko, co w ich mocy, aby to starcie zostało dokończone. Sugerowali przy tym, że nie ingerowali w suwerenną decyzję sędziego oraz komisarza toru.

Działacze Orła postanowili wypożyczyć z Abramczyk Polonii Bydgoszcz Bartosza Nowaka. Zobaczyliśmy go już zresztą w Ostrowie. Ma walczyć o miejsce wśród młodzieżowców łodzian.

Swoje kolejne spotkanie o punkty łodzianie rozegrają 26 maja (czyli w niedzielę o godzinie 14). Zmierzą się wówczas nad Bałtykiem z Energa Wybrzeżem Gdańsk

W innym meczu piątej kolejki Texom Stal Rzeszów wygrała z Energa Wybrzeżem Gdańsk 52:38.

Malesa Arged Ostrów Wielkopolski - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 16:20 (mecz przerwany)
Arged: Chris Holder 4, Tobiasz Musielak, Wiktor Jasiński, Frederik Jakobsen 2, Gleb Czugunow 4, Tobiasz Potasznik 3, Sebastian Szostak 3, Gracjan Szostak.
Orzeł: Luke Becker 6, Benjamin Basso 2, Tomasz Gapiński 3, Daniel Kaczmarek 3, Oliver Berntzon 3, Mateusz Bartkowiak 2, Bartosz Nowak 1, Seweryn Orgacki.