Żużlowcy Kolejarza Opole startowali w prestiżowych zawodach

Kolejarz Opole
Kolejarz Opole Oliwer Kubus
Z różnym skutkiem zaprezentowali się zagraniczni żużlowcy Kolejarza Opola podczas dwóch prestiżowych imprez w świecie „czarnego sportu”.

Mads Hansen startował z reprezentacją Danii w finale drużynowych mistrzostw świata juniorów i spisał się świetnie, natomiast Niemiec Kevin Woelbert zawiódł w pierwszym turnieju finałowym indywidualnych mistrzostw Europy.

Pierwszy z nich bowiem stanął wraz z kolegami na podium, a sam był liderem swojego zespołu zespołu zdobywając 11 punktów w sześciu startach. Łącznie Duńczycy wywalczyli ich 31, co dało im trzecie miejsce, a do drugich Brytyjczyków stracili tylko dwa.

Co ciekawe w tamtejszym Manchesterze bezkonkurencyjni okazali się Polacy, którzy zdobyli 41 „oczek”. Dla biało-czerwonych punktowali: Bartosz Smektała 13 i Dominik Kubera 12 (obaj Unia Leszno), Maksym Drabik 11 (Sparta Wrocław) oraz Wiktor Lampart 5 (Motor Lublin).

Woelbert zajął natomiast ostatnie 16. miejsce podczas zmagań w niemieckim Gustrow. Tym samym nie wykorzystał zbyt dobrze otrzymanej od organizatorów „dzikiej karty” gdyż nie jest stałym uczestnikiem cyklu. Warto jednak odnotować, iż miał bardzo mocnych rywali, co jednak nie zmienia faktu, że zdobył tylko dwa punkty w pięciu biegach.

Wygrał Rosjanin Grigorij Łaguta przed broniącym tytułu Leonem Madsenem i wspominanym już tu Bartoszem Smektałą.

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?