Zwycięstwa naszych drużyn

Archiwum
Jarosław Pawłowski (z piłką) zdobył w środowej kolejce najwięcej punktów dla AZS-u Politechniki Opole, a Tomasz Łakis dla Pogoni Prudnik. Archiwum
W 19. kolejce II ligi mężczyzn AZS Politechnika Opole i Pogoń Prudnik sprawiły miłe niespodzianki.

Obie nasze drużyny, które są w dolnej połowce tabeli i nie mogą być pewne utrzymania wygrały swoje mecze. Opolanie pokonali u siebie MKS Skierniewice, a Pogoń wygrała w Łowiczu z tamtejszym Księżakiem.

Akademicy zagrali ze znacznie wyżej notowanymi rywalami bez podstawowego rozgrywającego Krzysztofa Chmielarza, który nabawił się kontuzji. Jego rolę przez większość meczu pełnił najbardziej doświadczony w zespole Krzysztof Zarankiewicz. Nielicznie zebrani widzowie (około 70 osób) duże emocje przeżyli w końcówce. Na 40 sekund przed końcem meczu goście, którzy musieli "gonić" wynik prowadzili 63:60. Wyrównał na 31 sekund przed końcową syreną po akcji 2+1 Łukasz Wojciechowski. Piłkę miał zespół ze Skierniewic, ale nie zdobył punktów. Po zbiórce sfaulowany został Jarosław Pawłowski. Wykorzystał jeden rzut wolny. Do końca było pięć sekund i skierniewiczanie mieli piłkę. Nie zdołali jednak odwrócić losów meczu.
Po tym zwycięstwie AZS nadal jest na 10 pozycji w tabeli (ma po 19 meczach 27 punktów).

AZS Politechnika Opole - MKS Skierniewice 64:63 (13:16, 13:12, 27:17, 11:18)
AZS PO: Rutkowski, Zarankiewicz 16 (4x3), Zubik 5 (1x3), Pawłowski 17, Cichoń 2, Gnatowicz, Wojciechowski 7, Stefanowicz 8 (2x3), Gałan 5, Antoniak 4. Trener Krzysztof Kubiak.

Pogoń wygrała natomiast po raz drugi z rzędu i po raz drugi w tym sezonie na wyjeździe. Największy wkład w zwycięstwo mieli bracia Łakisowie, którzy zdobyli ponad połowę punktów dla zespołu. Po dwóch kwartach nasz zespół miał 13 punktów przewagi, ale w trzeciej odsłonie zaczęli odrabiać straty. Na początku czwartej partii prawie doszli Pogoń (było 70:71), ale nasz zespół nie dał sobie wydrzeć wygranej.
W tabeli po tym niezwykle ważnym zwycięstwie Pogoń jest na 12. pozycji. W 19 kolejkach zgromadziła 26 punktów. Nad strefą spadkową ma dwa punkty przewagi.

Księżak Łowicz - Pogoń Prudnik 87:93 (19:25, 22:29, 24:17, 22:22)
Pogoń: Kłuś 11 (3x3), Kucia 17 (1x3), M. Łakis 20 (4x3), Jankowski 4, T. Łakis 31 (2x3), Madziar 8 (1x3), Janikowski, Trytek 2, Bolibrzuch. Trener Tomasz Michalak.