Po porażce 4:7 z GI Malalepszy Arth Soft Leszno Dreman Opole Komprachcice nie zagra w półfinale Fogo Futsal Ekstraklasy

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Dreman Opole Komprachcice przegrał po dogrywce 4:7 z GI Malalepszy Arth Soft Leszno w trzecim meczu ćwierćfinałowym Fogo Futsal Ekstraklasy. Oznacza to, że nie zobaczymy Tygrysów w półfinale.

Dwa pierwsze mecze były bardzo jednostronne. W pierwszym aż 7:3 wygrał Dreman, który wykorzystał atuta własnej hali. Potem rywalizacja przeniosła się do Leszna, gdzie gospodarze po 31 minutach prowadzili 4:0. Opolanie zmniejszyli rozmiary porażki do 3:4, ale to było wszystko.

Trzeci, rozstrzygający mecz miał zupełnie inny przebieg. Od samego początku był bardzo wyrównany. Strzelanie rozpoczęli gospodarze w 10. minucie, a trafił Daniel Gallego Garcia. Zaledwie minutę później Tygrysy odpowiedziały w osobie Felipe Deyvissona. Do przerwy Leszno prowadziło. Znów na listę strzelców wpisał się Garcia.

W 27. minucie karnego wykorzystał Deyvisson i było już 2:2. Chwilę później Dreman wyszedł na prowadzenie, a gola zdobył Denis Blank. Gospodarzy uratował w 35. minucie Oleksandr Kolesnykov, dzięki któremu zrobiło się 3:3 i o awansie do półfinału zdecydować miała dogrywka.

Dogrywka zaczęła się od przedłużonego rzutu karnego po faulu Arkadiusza Szypczyńskiego. Do piłki podszedł kapitan GI Malalepszy Jakub Molicki i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zaledwie minutę później był drugi rzut karny dla Leszna i znów Molicki trafił. Po 42 minutach było już 5:3 dla gospodarzy.

Również Dreman miał karnego, ale okazji do zmniejszenia straty do jednej brami nie wykorzystał Deyvisson. W 47. i 48. minucie losy meczu rozstrzygnął Kolesnykov, kiedy Dreman grał już z lotnym bramkarzem, zawodnik Leszna przechwytywał piłkę i strzelał do pustej bramki. W samej końcówce Vadym Ivanov zmniejszył rozmiary porażki Tygrysów, ale było już za późno.

GI Malalepszy Arth Soft Leszno – Dreman Opole Komprachcice 7:4 pd. (2:1)
Bramki:
1:0 Garcia 10., 1:1 Deyvisson – 11., 2:1 Garcia – 17., 2:2 Deyvisson – 27., 2:3 Blank – 29., 3:3 Kolesnykov – 35., 4:3 Molicki – 41., 5:3 Molicki – 42., 6:3 Kolesnykov – 47., 7:3 Kolesnykov – 48., 7:4 Ivanov – 50.