PSG Stal Nysa pokonała we własnej hali 3:1 AZS Olsztyn w rewanżowum spotkaniu o 7. miejsce w PlusLidze. Wygrała również "złotego seta"

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Po przegranej w pierwszym meczu w Olsztynie 1:3, jeśli Stal chciała zająć 7. miejsce w PlusLidze, musiała w rewanżu wygrać 3:0 lub 3:1, a potem jeszcze zwyciężyć w "złotym secie".

Pierwsze dwie partie w rewanżu w Nysie miały bardzo podobny przebieg. Zacięta gra i walka o każdą piłkę od początku do końca, a wszystko rozstrzygało się na przewagi. W pierwszym secie więcej zimnej krwi zachowała Stal, wygrywając go do 25. W drugiej części gry to goście lepiej zagrali końcówkę i zwyciężyli w niej 27:25.

Najbardziej jednostronny przebieg miał trzeci set, w którym Stal szybko uzyskała kilka punktów przewagi. Miała seta pod kontrolą, wygrywając pewnie 25:16.

O końcówce czwartego seta w Nysie będą pamiętać długo. Goście musieli go wygrać, żeby zapewnić sobie 7. miejsce w lidze. Rozbili Stal zagrywką, prowadząc już 21:17. Wtedy na serwisie w ekipie Stali pojawił się Remigiusz Kapica i odwrócił losy seta. Po jego drugim asie Stal wyszła na prowadzenie 22:21, a potem rozpędzona wygrała seta 26:24.

Stal wygrała mecz 3:1 i o wszystkim decydował "złoty set", który od samego początku był bardzo zacięty. Po kolejnej świetnej zagrywce Kapicy nysanie prowadzili 4:2. Następne akcje to gra punkt za punkt, ale asa zagrał Manuel Armoa i AZS wyszedł na prowadzenie 6:5. W kolejnych akcjach to Stal była bardziej zdecydowana i po ataku Kapicy wyszła na prowadzenie 10:8. Goście nie dali sobie jednak odskoczyć i mieliśmy remis po 11. W końcówce znów lepiej pokazała się Stal, która wygrała decydującą partię do 13.

PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:27, 25:16, 26:24)
Złoty set: 15:13
Stal: El Graoui (8), Jankowski (10), Kapica (20), Gierżot (26), Kramczyński (5), Zhukouski (6), Dembiec (l) oraz Włodarczyk (4), Zerba (6), Szczurek
AZS: Janikowski (11), Siwczyk (11), Jankiewicz (1), Armoa (15), Sapiński (11), Souza (22), Hawryluk (l) oraz Jakubiszak (1), Tauniga, Majchrzak, Sienkiewicz (l)