2 liga. Sukces święciły Bongo Krapkowice i Basket Nysa

Futsaliści Bongo Krapkowice zaczęli zmagania w sezonie 2019/20 od zwycięstwa. W pierwszym meczu strzelili sześć goli. Mirosław Szozda
W miniony weekend tylko trzy drużyny z naszego regionu toczyły boje na poziomie 2 ligi.

Bardzo udanie sezon zainaugurowali futsaliści Bongo Krapkowice. Przed własną publicznością uporali się oni z rezerwami Gwiazdy Ruda Śląska, triumfując 6-4. Zwycięskie otwarcie rozgrywek zapewniły dublety strzeleckie trzech zawodników. Po dwa trafienia zanotowali Tymoteusz Mizielski, Patryk Sowiński oraz Paweł Nowak. Losy meczu rozstrzygnęły się na korzyść Bongo w drugiej połowie, ponieważ do przerwy był remis 2-2.

Bongo Krapkowice - Gwiazda II Ruda Śląska 6-4 (2-2)
Bramki dla Bongo: Mizielski (dwie), Sowiński (dwie), Nowak (dwie)
Bongo: Paradowski (Sowada) - Prefeta, Nowak, Mutke, Mizielski, P. Tramsz, Sowiński, Schichta, Przybyła, Klimczak, Barysch.

Mieli z czego cieszyć się także koszykarze Basketu Nysa. Odnieśli oni czwarte zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe drugą drużynę Stali Ostrów Wielkopolski. Nysanie również przechylili szalę na swoją korzyść po przerwie, ponieważ na półmetku mieli do rywali trzy „oczka” straty. Najwięcej punktów (15) zdobył dla nich Marcel Kliniewski. Po ostatnim triumfie, Basket zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli grupy D.

Stal II Ostrów Wielkopolski - Basket Nysa 76:81 (14:16, 23:18, 19:24, 20:23)
Basket: Kliniewski 15, Zygadło 14, Lepczyński 13, Chorostecki 11, Kopciński 11, Malitka 7, Topolski 5, Chodor 4, Moczulski 1, Pazdur.

Powodów do radości próżno było tym razem natomiast szukać w ekipie szczypiornistek TOR-u Dobrzeń Wielki. One bowiem uległy na wyjeździe Startowi Pietrowice Wielkie różnicą siedmiu trafień. Do przerwy dobrzenianki trzymały się nieźle, bo miały tylko jedną bramkę straty, ale potem wyraźnie lepsze były już rywalki.

Start Pietrowice Wielkie - TOR Dobrzeń Wielki 22:15 (10:9)
TOR: M. Bucyk, Nadolna - Kapuścik 5, Gawlik 4, Florianowicz 2, Chochorowska 1, Czapczyńska 1, Kokot 1, Koza 1, P. Bucyk.