3 liga piłkarska: Stal Brzeg - Unia Turza Śl. 3-2

Brzeżanie wreszcie mieli powody do radości.
Brzeżanie wreszcie mieli powody do radości. Sławomir Jakubowski
Po serii niepowodzeń w ostatnich spotkaniach piłkarze Stali zwycięstwem zakończyli bardzo udaną dla siebie rundę.

Fatalna deszczowa aura oraz słabsza postawa stalowców w ostatnich meczach sprawiły, że tym razem na trybunach zasiadła mniejsza niż zwykle liczna kibiców. Wśród nich był rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który odwiedził Brzeg w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Bramka dla naszej drużyny w pierwszej części spotkania padła po skutecznie wykonanym przez Pawła Boczarskiego rzucie karnym.

Niespełna siedem minut później niżej notowani goście za sprawą Mateusza Sitnika doprowadzili do wyrównania. Choć przyjezdni są nisko w ligowej tabeli i mają niewiele punktów, to na boisku w niczym nie ustępowali brzeżanom. Wypracowali sobie kilka dogodnych okazji, a na początku drugiej połowy „przydusili” trochę miejscowych. Stalowcy przetrzymali napór przyjezdnych i w 67 min ponownie za sprawą Boczarskiego byli na prowadzeniu. Wbiegający w pole karne pomocnik Stali uderzył tuż przy słupku i za chwilę utonął w ramionach uradowanych kolegów.

– To była bardzo ważna dla losów spotkania bramka – nie miał wątpliwości Boczarski. – W przerwie mówiliśmy sobie, aby zagrywać piłkę do wbiegających w pole karne zawodników. I tak właśnie zagraliśmy, a Łukasz Żegleń świetnie mi podał. Uderzyłem precyzyjnie i bramkarz był bez szans.

Po objęciu prowadzenia gospodarze mogli zagrać z kontry, a że potrafią to robić, to pokazali wiele razy w kończącej się rundzie jesiennej. W efekcie takiej gry w 78 min wprowadzony parę minut wcześniej Tomasz Gajda pokonał bramkarza przyjezdnych i przypieczętował wygraną Stali. Gol weterana ligowych boisk Dariusza Pawlusińskiego padł zbyt późno, aby mógł odmienić losy spotkania.

Stal Brzeg – Unia Turza Śląska 3-2 (1-1)

1-0 Boczarski – 30 (karny)., 1-1 Sitnik – 37., 2-1 Boczarski – 67., 3-1 Gajda – 78., 3-2 Dariusz Pawlusiński – 90.

Stal: Majchrowski – Mikła, Józefkiewicz, M. Sikorski, Kiełbasa – Żegleń (70. Gajda), Szpak (81. Lipiński), Nowacki (83. Bonar), Boczarski, Gancarczyk (73. Kulczycki) – Jaworski. Trener Sebastian Sobczak

Unia: Musioł – Bochenek, Staniczek, Kuczok, Jagła – Dawid Pawlusiński (77. Radler), B. Sikorski, Gałecki (88. Skrzyszowski), Dariusz Pawlusiński, Kulczyk – Sitnik (79. Domin). Trener Piotr Hauder

Sędziował: Marek Kukier (Gorzów Wlkp.).
Żółte kartki: Józefkiewicz, Szpak, Gajda, Stittou (nie grał) – Bochenek, Gałecki, Domin.