4 liga opolska: Małapanew Ozimek - KS Krapkowice 4-1

Bartłomiej Semik wykorzystał dwa rzutu karne.
Bartłomiej Semik wykorzystał dwa rzutu karne. Oliwer Kubus
Porażkę w meczu na szczycie z Agroplonem piłkarze z Ozimka powetowali sobie w starciu z beniaminkiem. Przegrywali długo z drużyną swojego byłego renera Łukasza Wichra 0-1, ale w ostatnich 25. minutach zdobyli cztery bramki.

Faworyt zaczął od mocnego akcentu, gdyż po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka w dobrej sytuacji znalazł się Jaroszyńskiego, ale spudłował. Odpowiedź rywala była zabójcza. W 4. min w polu karnym faulowany był Szymańskim, a Rychlewicz wykorzystał jedenastkę. Miejscowych mógł pogrążyć Dahms, który znalazł się sam na sam ze Stodołą, ale uderzył obok słupka.

Od tego momentu inicjatywa należała do miejscowych, ale mimo sytuacji cały czas przegrywali, a co więcej nie wykorzystywali liczebnej przewagi, po tym jak po dwóch faulach na napastnikach już w 27. min czerwoną kartkę zobaczył Łysoń.

Wynik próbowali zmienić Jaroszyński, Grześkiewicz, Stupak i Semik, ale w większości przypadków pudłowali, a bramkarz interweniował tylko po strzale Stupaka. Goście zaatakowali raz jeszcze w ostatniej minucie pierwszej części, ale precyzji zabrakło Niespodzińskiemu.

Po przerwie gospodarze wciąż nie potrafili się wstrzelić, a wszystko zmieniło się w 67 min. Wówczas piłkę dośrodkował z rzutu wolnego Komor, a najwyżej wyskoczył Grześkiewicz i głową doprowadził do remisu. To był dla Małejpanwi impuls do jeszcze intensywniejszej gry. Efektem były dwie akcje, które przyniosły jej graczom rzuty karne (po faulach na Górniaszku i Jaroszyńskim). Oba wykorzystał w odstępie ledwie 3. minut Semik i jego zespół prowadził 3-1. Uderzał jeszcze lobem nad bramkarzem Jaroszyński, ale niecelnie, a wynik ustalił Kuchta w sytuacji sam na sam.

Małapanew Ozimek - KS Krapkowice 4-1 (0-1)
0-1 Rychlewicz - 4. (karny), 1-1 Grześkiewicz - 67., 2-1 Semik - 77. (karny), 3-1 Semik - 80., 4-1 Kuchta - 90.

Małapanew: Stodoła - Lewandowski, Kubicz, Suchecki - Grześkiewicz, Górniaszek - Komor (80. Habdas), Semik (86. Kuchta), Kuźma - Stupak (55. K. Kamiński), Jaroszyński. Trener Dariusz Kaniuka.

Krapkowice: Cyganik - Triniczek (87. Przybyła), Brzozowski, K. Pindral, Łysoń - Rychlewicz, Jakwert, Niespodziński, Szymański, Dahms (55. Karwot) - Wośko (31. Sobota, 83. J. Pindral). Trener Łukasz Wicher.