Piątek 30.07.2010 | Pogoda

nto.pl » Powiaty » Brzeg

dodano: 4 lutego 2010, 12:31

tagi:Brzegczaddympożarnastrażzatrucie

Małżeństwo emerytów śmiertelnie zatruło się czadem w Brzegu

Tomasz Dragan

Ciała 90-letniego mężczyzny i 88-letniej kobiety znalazł przed południem ich zięć. Przyczyną śmierci małżeństwa był prawdopodobnie trujący gaz wydzielający się z pieca kaflowego.

Strażacy aby wejść do domu jednorodzinnego musieli użyć aparatów tlenowych. W środku stężenie czadu było bardzo wysokie.

Strażacy aby wejść do domu jednorodzinnego musieli użyć aparatów tlenowych. W środku stężenie czadu było bardzo wysokie.

(Tomasz Dragan)

Wideo

Emeryci mieszkali sami w domu jednorodzinnym. Kiedy ich bliscy nie mogli się z nimi rano skontaktować postanowili wejść do budynku.

- Niestety, kiedy znaleziono małżeństwo, zarówno kobieta jak i mężczyzna nie dawali oznak życia - relacjonuje aspirant Bogusław Dąbkowski, rzecznik brzeskiej policji. - Wstępne oględziny mieszkania wskazują, że prawdopodobnie zatruli się czadem z pieca kaflowego, którym ogrzewali mieszkanie.

Na miejscu pracuje już ekipa policjantów oraz strażaków wyposażonych w butle tlenowe.

Mimo, że ratownicy otworzyli okna, nadal stężenie czadu jest bardzo duże.


Moto

Znajdź:

Praca

Praca:

Sonda

Czy w ubiegłym roku byłeś w brzeskim kinie Centrum?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 115.