Piłkarska III liga: Piast Strzelce Opolskie - Górnik II Zabrze 2-1

W niebieskim stroju Bartłomiej Semik z Piasta.
W niebieskim stroju Bartłomiej Semik z Piasta. Marcin Sagan
Gospodarze niemal przez cały mecz grali z przewagą jednego zawodnika.

Bardzo pomyślnie zaczął się dla futbolistów Piasta ich pożegnalny mecz w III lidze. Po składnej akcji gospodarzy w idealnej sytuacji na polu karnym był Dawid Wolny. Został sfaulowany i sędzia bez wahania podyktował “jedenastkę “ i pokazał czerwoną kartkę obrońcy zabrzan Mateuszowi Kiepurze. Rzut karny zamienił na gola Kamil Jakubczak.

Liczebna przewaga zespołu Piasta procentowała falowymi atakami miejscowych. Goście ograniczali się do gry defensywnej i tylko dzięki małej skuteczności gospodarzy pierwsza połowa zakończyła się ich jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron jeszcze bardziej widoczna była dominacja naszego zespołu. Na jej efekt nie trzeba było długo czekać. W 56. min po składnej akcji przed narożnikiem pola karnego dokładne podanie trafiło do Dawida Wolnego, który popisał się znakomitym strzałem i było 2-0.
- Bardzo potrzebne było nam to zwycięstwo - podkreślił obrońca Piasta Kacper Wdowik. - Ostatnio dopadła nas seria niepowodzeń, doczekaliśmy się wygranej na przełamanie. Mecz z wysoko notowanym rywalem był okazją do przetarcia się przed czekającym nas finałem wojewódzkim Pucharu Polski z Małąpanwią Ozimek. Nie będę ukrywał, że mamy wielką ochotę na zdobycie tego trofeum.

Pomiędzy 70 a 85 min. gospodarze mieli trzy bardzo dobre sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Strzał Dawida Wolnego minimalnie minął poprzeczkę, osiem minut pózniej tuż obok słupka poszybowała piłka po mocnym strzale Dawida Łozińskiego, a 84.min. pojedynek Dawida Wolnego z Patrykiem Prockiem wygrał bramkarz gości.
Cztery minuty póżniej sprawdziło się piłkarskie powiedzenie - nie dasz, dostaniesz. Zdesperowani goście zaczęli śmielej atakować przedpole naszej drużyny i dopięli swego. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Rafał Wolsztyński i pokonał pewnie spisującego się w tym meczu Marcina Fecia.
Zmobilizowani powodzeniem górnicy z jeszcze większym impetem nacierali na bramkę Piasta i w doliczonym czasie gry byli bliscy wyrównania.
Piast Strzelce Opolskie - Górnik II Zabrze 2-1 (1-0)
1-0 Jakubczak - 4. (karny), 2-0 Dawid Wolny - 56., 2-1 R.Wolsztyński - 88.
Piast: Feć - Wdowik (90. Weiss), Dyczek, Michoń, Fesser - Semik (58. Słonecki), Rewucki, Łoziński (88. Daniel Wolny), Jakubczak, Job (79. Korchut) - Dawid Wolny. Trener Dariusz Kaniuka.
Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa). Żółte kartki: Michoń, Fesser, Dawid Wolny. Czerwona kartka: Kiepura - 3. (akcja ratunkowa). Widzów 100.