Saltex 4 liga: Sparta Paczków - Pogoń Prudnik 1-1

Marcin Rudzki, napastnik zespołu z Prudnika.
Marcin Rudzki, napastnik zespołu z Prudnika. Oliwer Kubus
Goście z Prudnika zaskoczyli rywala agresywną grą, szybko zdobyli bramkę, ale nie potrafili wykorzystać kolejnych okazji. To się zemściło i Jasiok dał Sparcie remis.

- Mówią, że Pogoń nam nie leży, ale ona na to zapracowała - stwierdził Marcin Krótkiewicz, trener paczkowian. - Od początku sobotniego meczu zaatakowali wysoko, nie pozwalali nam rozegrać piłki. My uparcie chcieliśmy grać środkiem, a tam nie mieliśmy prawa nic zdziałać.

Goście wykorzystali już pierwszą swoją okazję. W 9. min Rewucki zagrał długą piłkę do Rudzkiego, który ją opanował i umiejętnie się zastawił, po czym podał na wolne pole do Dziwisza, a ten strzałem w dalszy róg pokonał Czarneckiego.

Podopieczni Dariusza Przybylskiego mogli się w Paczkowie pokusić o drugiego gola, który mógł przesądzić sprawę. W sytuacji jeden na jeden z bramkarzem zadaniu nie sprostał przed przerwą Leśniowski. Ten sam piłkarz po przerwie dostał piłkę od Rudzkiego, ale trafił w słupek. Rudzki uderzał jeszcze z wolnego, ale piłkę która skozłowała sparował Czarnecki.

W drugiej połowie lepiej spisywała się jednak Sparta, jeżeli chodzi o posiadanie piłki i konstruowanie akcji. Tyle że efekt był marny, gdyż nieliczne strzały były słabe i złe, a wydawało się najlepszy Osuchowskiego nie był groźny.
W 67. minucie Sparta doprowadziła jednak do remisu, ale w tym okresie najwięcej było Tęczara. Nieco wcześniej stanął on bowiem przed szansą po podaniu Wichra, ale trafił w golkipera miejscowych. Za chwilę Tęczar pod własną bramką zachował się bardzo przytomnie i wybił piłkę zmierzającą w jej światło, aby na koniec stracić piłkę na rzecz Jasioka, który strzelił na 1-1.

Sparta Paczków - Pogoń Prudnik 1-1 (0-1)
0-1 Dziwisz - 9., 1-1 Jasiok - 67.
Sparta: Czarnecki - Gucwa, Bogdanowicz, Jasiok, Olszewski, - Michaliszyn (71. Podobiński), Jędrocha, Sypek (76. Ł. Krótkiewicz), Żeligowski, Osuchowski - Szwarga. Trener Marcin Krótkiewicz.
Pogoń: Roskosz - Tęczar (69. Gościej), Rewucki, Wójtowicz, Pietruszka - Forma,Wicher (81. Cajzner), Surma (51. Płóciennik), Leśniowski - Dziwisz (85. Mazur), Rudzki. Trener Dariusz Przybylski.