Saltex 4 liga: Po-Ra-Wie Większyce - Piotrówka 1-4

Zespół z Piotrówki znalazł sposób na defensywę rywala dopiero w drugiej połowie. Sławomir Jakubowski
Goście zwyciężyli prezentując dobry futbol, a nie do powstrzymania dla miejscowych był Ndip Tambe. Miejscowi łatwo pola jednak nie oddali.

Do składu Piotrówki wrócili nieobecni przed tygodniem w przegranym spotkaniu z kędzierzyńskim Chemikiem Gargasz, Galdino oraz Tala i to od razu przełożyło się na jakość gry. Dwaj pierwsi dyrygowali defensywą, która nie dopuszczała rywala w pole karne, a Tala przeprowadził kilka błyskotliwych rajdów, po których miejscowi byli w opałach.

Bohaterem meczu był jednak napastnik Ndip Tambe, który na boiskach 4 ligi robi furorę i jest czołowym jej piłkarzem. Wraz z kolegami przed przerwą nie zdołali pokonać Bila, gdyż jego zespół walczył i biegał, dobrze rozbijając ataki Piotrówki. Piłkarze trenera Roberta Latosika wyszli wysoko i starali się utrudniać gościom rozegranie piłki i nabranie rozpędu. To długo się udawało.

Po przerwie jednak Piotrówka dopięła swego i po raz pierwszy w polu karnym błysnął Ndip Tambe, wykańczając składną akcję i prostopadłe zagranie między obrońców. 60 sekund później był jednak remis. Po wznowieniu gry Po-Ra-Wie zaatakowało, piłkę dostał Chojnowski i uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie i po rękawicach Gargasza wylądowała w bramce.
W tym momencie goście przyspieszyli grę i w 68. minucie znów prowadzili. Po dośrodkowaniu Galdino w pole karne piłka jeszcze skozłowała, a Ndip Tambe celnie główkował. Miejscowi starali się odpowiedzieć, ale uderzenia Makowskiego i Chojnowskiego nie dały efektu. Tymczasem w 77. minucie Piotrówka po raz kolejny przeprowadziła szybką i składną akcję, zwieńczoną przez Ndip Tambe. Ekipa z Większyc zaryzykowała w ostatnim kwadransie i w 90. minucie "dobił" ją Matheus, który wykorzystał trzecie prostopadłe podanie.

Po-Ra-Wie Większyce - Piotrówka 1-4 (0-0)
0-1 Ndip Tambe - 52., 1-1 Chojnowski - 53., 1-2 Ndip Tambe - 68., 1-3 Ndip Tambe - 77., 1-4 Matheus - 90.
Po-Ra-Wie: Bil - Łebkowski, Rypa, Mętel (61. Sobczyk), Atroszko - Siodlaczek (77. Stefanides), Kierdal - Makowski, Chojnowski, K. Stachura (46. Gorzkowski) - S. Stachura (73. Murlowski). Trener Rober Latosik.
Piotrówka: Gargasz- Bernard, Galdino, Dziliński, Dereweńko - Gwiaździński, Mróz - Sroka (69. Obassi), Chuptyś (46. Matheus), Tala (64. Pedro Lima) - Ndip Tambe. Trener Tomasz Hejduk.
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
Żółte kartki: Mętel, Kierdal - Galdino.