Czwarta edycja opolskiego programu mentoringu biznesowego. Zaczynał się "na żywo", skończył online

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Daria Kocot, była jedną z uczestniczek tegorocznej edycji mentoringu biznesowego.
Daria Kocot, była jedną z uczestniczek tegorocznej edycji mentoringu biznesowego. archiwum prywatne
Konferencją na platformie internetowej podsumowano czwartą edycję realizowanego w województwie programu dla młodych stażem przedsiębiorców. Największym, obok epidemii, wyzwaniem okazała się praca na danych finansowych.

Tegoroczna czwarta edycja programu mentoringowego rozpoczęła się w czerwcu od przesłuchań kandydatów. Doświadczeni biznesmeni wybrali wówczas po jednej młodej stażem firmie, z którą pracowali przez kilka miesięcy.

Daria Kocot, prowadząca firmę świadczącą usługi sprzątające, mówiła, że wsparcie mentora - Andrzeja Lepicha, prezesa firmy ALU PRO i kanclerza Loży Opolskiej BCC - było szczególnie cenne w czasie epidemii. - Miałam ważne rozmowy z załogą, między innymi dotyczące naszej przyszłości i być może zwolnień. Poprzedziły je rozmowy z mentorem, które bardzo mi pomogły.

Magdalena Kurowska z firmy świadczącej m.in. usługi realizacji wideo i transmisji internetowych mówiła, że dotychczas do spraw związanych z ekonomią przedsięwzięć podchodziła "kreatywnie" i "swobodnie". - Moja mentorka uzmysłowiła mi jak pomocy w tym zakresie jest excel. Planowanie w tabelkach pozwala mi spokojniej patrzeć w przyszłość - wyjaśniała.

Lidia Pietrukaniec, kierująca firmą zajmującą się rekrutacją i delegowaniem opiekunów osób starszych do Niemiec, oceniła, że jej mentorka - Agata Duliniec, prezes Gniotpol Trailers - pozwoliła jej uporządkować prowadzenie firmy, która szybko rozwinęła się do dużej organizacji. Jednym z kroków prowadzących do tego celu jest udział w studiach MBA.

Mentorzy podkreślali inwencję i zaangażowanie młodych biznesmenów, co jest dobrą prognozą na przyszłość dla naszego regionu.

Pomysłodawcy programu mentoringowego z opolskiej Loży BCC - Andrzej Drosik, dyrektor Nutricii i Marek Wołyński, dyrektor loży - cieszyli się, że ideę udało się wcielić w życie już po raz czwarty.

- Oczywistym jest, że doświadczeni menedżerowie powinni dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami - mówił Andrzej Drosik. Marek Wołyński dodał, że właśnie tak dzieje się w BCC.

Organizatorem opolskiego programu po raz czwarty było Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Po uzgodnieniach z mentorami padła zapowiedź piątej edycji.

I edycja Programu Mentoringu Biznesowego Woj. Opolskiego odbyła się w 2017 roku. Wzięło w niej udział 6 mentorów i 11 ich podopiecznych. W II edycji w 2018 r. było ośmiu mentorów i 9 mentee. III edycja trwała od marca do listopada 2019 r. Wzięło w niej udział 10 mentorów i 10 mentee.

Wśród dotychczasowych podopiecznych projektu (mentee) byli np. właścicielka pracowni językowej prowadzącej kursy języka niemieckiego i blog językowy, właściciel agencji pracy tymczasowej pozyskującej pracowników z rynków wschodnich, właściciel firmy, która produkuje dekoracje czekoladowe i wyroby cukiernicze dla hoteli, właściciel firmy zajmującej się produkcją konstrukcji metalowych ze stali czarnej i nierdzewnej, prokurentka firmy, która zajmuje się doradztwem z zakresu logistyki i magazynowania, doradztwem strategicznym, obsługą rynków wschodnich, wprowadzaniem nowych marek na rynek polski oraz rynki zagraniczne czy właściciel firmy gastronomicznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska