FestiwalOpole
  Festiwal z gwiazdami przy barze

  Festiwal z gwiazdami przy barze

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Kto ma bilet, pójdzie do amfiteatru. Ale można też obejrzeć koncerty na kawiarnianych telebimach lub łowić w pubach autografy gwiazd.
  Dariusz Barylewicz otworzy "Cafe Kabaret” w czasie festiwalu. Będzie serwował m.in. drinka "Festiwalowego”. Jego skład zdradzi dopiero

  Dariusz Barylewicz otworzy "Cafe Kabaret” w czasie festiwalu. Będzie serwował m.in. drinka "Festiwalowego”. Jego skład zdradzi dopiero po sygnale rozpoczynającym 42. KFPP. ©Fot. Witold Chojnacki

  Jak wrócić z amfiteatru

  Jak wrócić z amfiteatru


  W piątek ulicą Piastowską po raz pierwszy pojadą autobusy linii nr 4, 5 i 9. Ostatnie nocne kursy są o godz. 3.35 (w stronę Dambonia) i o 3.55 - w kierunku Częstochowskiej. W pobliżu będą taksówki. - Postoje mamy pod Toropolem i przy pl. Wolności. Wystawiamy około 15 wozów, ale w sumie z wszystkich korporacji może być ich cztery-pięć razy więcej - mówi Janusz Kapałka, szef Inter Radio Taxi.  W czasie festiwalu kluby w centrum będą działać jak w każdy weekend. Niektóre puby mają specjalne festiwalowe atrakcje. - W piątek wpadną do nas debiutanci. Będziemy mieli otwarte do ostatniego gościa - zapowiada Krzysztof Szpunar, właściciel pubu "Highlander".

  W nowym lokalu "Cafe Kabaret" (otwarcie w sobotę w budynku redakcji "NTO"), będzie można się spotkać z gwiazdami programu TVP2 - "Europa da się lubić". - Przyjadą do nas Paolo Cozza, Elizabeth Duda, Conrado Moreno i Kevin Aiston - mówi Dariusz Barylewicz, współwłaściciel kafejki.
  O godzinie 14.00 zaprasza Paolo, a w godzinnych odstępach kolejni uczestnicy "Europy...". Tutaj "NTO" poprowadzi również czaty internetowe z artystami.

  Łowcom autografów podpowiadamy: można próbować je zdobyć przed restauracją "Radiową" (zarezerwowana na czas festiwalu), gdzie na sesje i konferencje prasowe będą się schodziły gwiazdy. Najlepiej spróbować w sobotę w samo południe, następnie o 14.30 oraz w niedzielę (ok. godz. 10.00).
  - Będą u nas Wilki, Piasek, Monika Brodka i inni - wylicza Tomasz Wąsiak, szef "Radiowej".
  Niektórzy właściciele klubów martwią się, czy klientów nie odstraszy im pogoda. Dlatego kawiarnia "Toropol" raczej nie przedłuży godzin otwarcia.
  - Dla tych, którzy nie będą się bawić w amfiteatrze, ustawimy telebim - mówi kierownik "Toropolu" Dariusz Gadomski. Telebim stanie też w rynku, czynne będą ogródki.

  Czym będzie żyło Opole w czasie festiwalu poza amfiteatrem - czytaj jutro w dodatku "W co się bawić".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama