Great Wood z drewna i tworzyw sztucznych robią umywalki. W planach mają też wanny i pisuary

Edyta Hanszke
Great Wood liczy, że uda mu się wejść ze swoimi wyrobami na rynek skandynawski. Na razie trafił pod skrzydła Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.
Great Wood liczy, że uda mu się wejść ze swoimi wyrobami na rynek skandynawski. Na razie trafił pod skrzydła Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Edyta Hanszke
Właściciele firmy Great Wood poznali się podczas studiów i postanowili razem robić ekskluzywną armaturę łazienkową. Połączyli drewno z tworzywami sztucznymi, tworząc lignolit.

Great Wood to firma współtworzona przez kilka osób, które poznały się jako studenci Politechniki Opolskiej i postanowiły razem realizować biznesowe pomysły. Jednym z nich jest firma Great Wood, zajmująca się produkcją drewnianych umywalek.

Połączyła ona starą technologię obróbki drewna z nową technologią tworzyw sztucznych, tworząc produkt o nazwie lignolit. To drewno przesączone żywicą epoksydową lub innymi żywicami, które w pełni zabezpieczają je przed wodą, czynnikami chemicznymi czy grzybami, które w łazience mają podatny grunt do rozwoju.

- Opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie pozwalające na produkcję armatury z drewna. Na razie w ofercie mamy umywalki, ale możemy też przygotować wanny, toalety czy pisuary - mówi Wojciech Gancarski, współzałożyciel Great Wood, który wczoraj prezentował pomysł biznesowy podczas prezentacji z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Jak pokazuje przykład Great Wood, wypłynięcie na szerokie wody z ekskluzywnym produktem (jedna taka umywalka wykonana z rodzimych gatunków drewna kosztuje około 7 tys. zł, a z egzotycznych - jeszcze więcej) nie jest proste.

Great Wood liczy, że uda mu się wejść ze swoimi wyrobami na rynek skandynawski. Na razie trafił pod skrzydła Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. - Słabo znamy się na ekonomii i jest to jeden z obszarów, w którym park nam pomaga, podobnie jak w ochronie własności intelektualnych, czyli uzyskiwania ochrony na nasze projekty - mówi Wojciech Gancarski.

Wczorajsze prezentacje w CWK były jednym z elementów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który rozpoczął się w poniedziałek.

- W szkole średniej nawet nie myślałem o własnym biznesie - przyznaje Gancarski. - Dopiero pod koniec studiów spotkałem osoby, z którymi postanowiliśmy działać wspólnie. Wybraliśmy bezpieczny model: pracujemy zawodowo i robimy doktoraty na uczelni, co łączymy z prowadzeniem biznesu. Nie jest to proste, ale pozwala na realizowanie planów, czego bez pieniędzy nie udałoby się zrobić.

Na Opolszczyźnie koordynatorem działań promujących przedsiębiorczość w ramach ŚTP jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Pełen program wydarzeń na dziś i jutro jest dostępny na stronach KKPP oraz www.strefabiznesu. nto.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska