Koszykarki Odry Brzeg zostają w ekstraklasie

Roman Baran
W akcji Ina Kochubei (z piłką).
W akcji Ina Kochubei (z piłką). Roman Baran
Doskonała czwarta kwarta w wykonaniu brzeżanek zdecydowała o wygranej z INEĄ Poznań i utrzymaniu.

Odra Brzeg - INEA AZS Poznań 61:53 (11:18, 20:20, 16:11, 14:4)
Odra: Małaszewska 12 (1x3), Kochubei 4, Żyłczyńska 9 (1x3), Daniel 13 (1x3), Ellis 23, Buszta, Bolek, Strąk, Kędra, Oses.
INEA: Kotnis 17, Drzewińska, Kędzia 15, Gawrońska 7 (2x3), Horodeńska 11 (1x3), Woźniak, Tudryn 2, Janikowska, Lewińska, Adamowicz 1.

Dzisiejszy mecz miał kluczowe znaczenie dla walki o pozostanie w szeregach najlepszych kobiecych drużyn w Polsce, a w lepszej sytuacji były brzeżanki, które wcześniej wypracowały skromną przewagę nad strefą spadkową. Zwycięstwo naszego zespołu przesądziło ostatecznie o tym, że drugim zespołem, który opuszcza szeregi PLKK jest MUKS Poznań.

Akademiczki w Brzegu walczyły głównie dla MUKS-u, gdyż same wcześniej zostały zdegradowane. I przez trzy kwarty czyniły to skutecznie i po półgodziny prowadziły nawet 49:47. To efekt słabszego początku naszego zespołu i słabiutkiej skuteczności, zwłaszcza za trzy punkty. Sama Kochubei spudłowała wszystkie jedenaście prób za trzy punkty, a w sumie brzeżanki z 23 rzutów trafiły tylko trzy.

Tyle, że w ostatniej kwarcie do radzącej sobie dobrze pod koszem i skuteczniej Ellis (w sumie 23 punkty) dołączyły Żyłczyńska i Małaszewska, cała drużyna z Brzegu bardzo dobrze broniła, a rywalki pudłowały raz za razem. W efekcie przez dziewięć minut AZS nie zdobył choćby punku i zanosiło się, że miejscowe wygrają tę odsłonę do zera. Odra odskoczyła na 61:49, a w końcówce rywalki zdobyły cztery punkty, które nie zmieniły jednak wyniku.