Jacek Czaplewski
Liga hiszpańska. Robert Lewandowski zaliczył przypadkowy, ale szczęśliwy udział przy golu na 1:1 dla FC Barcelony z Las Palmas. Jaka widać, czasem wystarczy dobrze stanąć i dać się trafić. - Pod tę akcję można by podłożyć muzykę z Benny'ego Hilla - stwierdził komentator Eleven Sports, Marcin Gazda.

Robert Lewandowski w meczu Las Palmas - FC Barcelona

Robert Lewandowski zaczął wyjazdowy mecz jako dziewiątka wspierana z boków przed Raphinhę i Ferran Torresa. Na ławce rezerwowych zasiadł pozyskany z Brazylii nowy napastnik, 18-letni Vitor Roque, który po wejściu zaliczył pudło meczu.

Barcelona jeszcze przed upływem kwadransa straciła kontuzjowanego Joao Cancelo, a zaraz potem bramkę, którą zdobył jej były zawodnik Munir. On też z powodu urazu nie dotrwał do końca meczu.

Lewandowski (jak i zresztą cała Barcelona) zagrał bezbarwnie w pierwszej połowie. Nie umiał opanować piłki, schodził do lewego skrzydła. Więcej szumu na środku zrobił... Sergi Roberto.

Tak Robert Lewandowski zareagował na pudło Vitora Roque

Po przerwie Lewandowski najpierw wściekł się na Raphinhę, gdy ten samolubnie zakończył akcję. A zaraz potem Polak zaliczył przypadkową asystę drugiego stopnia. Wybijający obrońca trafił go w głowę, piłka wróciła do szesnastki i w niej użytek zrobił Ferran Torres po zagraniu Roberto.

- Ferran rzuca Barcelonie koło ratunkowe. Ta akcja była kuriozalna. Ja powiem ironicznie, że to to było najlepsze zagranie Lewandowskiego w tym meczu - stwierdził komentator Eleven Sports, Mateusz Święcicki.

Lewandowski został zdjęty z boiska w 72 minucie. Na ostatni kwadrans wszedł za to jego nowy konkurent, 18-letni Brazylijczyk Vitor Roque.

O szczęśliwej wygranej przesądził rzut karny i strzał Ilkaya Gündogana z doliczonego czasu gry.

Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Bramki: Munir 12' - Ferran Torres 56', Ilkay Gündogan 92' (k.)
Czerwona kartka: Daley Sinkgraven 91' (za popchnięcie rywala w polu karnym)
Żółte kartki: A. Suarez, Coco, J. Munoz, Cardona, Rodriguez - S. Roberto, Xavi (poza boiskiem), L. Yamal

FC Barcelona: Iaaki Pena - Joao Cancelo (11' Andreas Christensen), Ronald Araujo, Jules Kounde, Alejandro Balde - Ilkay Gündogan, Frenkie De Jong, Sergi Roberto (79' Fermin Lopez) - Raphinha (72' Lamine Yamal), Ferran Torres (78' Vitor Roque), Robert Lewandowski (72' Joao Felix).