Sport > Ruch Chorzów - Odra Opole

Redakcja
Relacja z meczu w Chorzowie minuta po minucie.

Ruch Chorzów - Odra Opole 1-0 (0-0) - koniec meczu

73. min - Pulkowski 1-0.

Ruch: Paśnik - Myszor, Baran, Klaczka, Makuch - Grzyb (83. Domżalski), Bonk, Pulkowski, Sokołowski - Łudziński (64. Ćwielong), Mikulenas (86. Misiura).
Odra: Pronaj - Orłowicz, Nakielski, Zitka, Stępień - Szeremet (79. Enyinnaya), Tracz, Filipczak (56. Kalinowski), Plewnia - Kalu (46. Sobotta), Surowiak.

1. min - pierwszy strzał w meczu oddaje Grzegorz Bonk, lecz piłka przelatuje ponad bramką. Na meczu jest około 5 500 widzów (w tym 350 z Opola).

4. min - rzut rożny dla Ruchu Chorzów, później jeszcze wrzutka w pole karne, lecz nasi obrońcy żegnają niebezpieczeństwo.

6. min - Tomasz Nakielski zablokował strzał Grażvydas Mikulenas, piłkarze Odry wychodzą z kontratakiem, który został przerwany na 30 metrze połowy Ruchu.

8. min - uderzał ponownie Łudziński, tym razem próbował szczęścia strzelając głową, lecz piłka minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Pronaja.

15. min - pierwsza akcja Odry, rzut wolny wykonywał Marek Tracz, lecz piłkę wybili obrońcy miejscowych.

17. min - kolejny stały fragment gry bije Marek Tracz i ponownie obrońcy wybijają futbolówkę. Po chwili akcja przenosi się pod opolską bramkę, gdzie Chorzowianie wykonywali czwarty rzut rożny, a piłka w sporym zamieszaniu zostaje wybita z pola karnego Odry.

21. min - bardzo groźnie strzelał Grzyb z 22. min, piłka przechodzi obok lewego słupka.

23. min - Odra zaczęła grać odważniej. Strzelał Marcel Surowiak, piłka po nodze chorzowskiego obrońcy wychodzi poza linię końcową boiska.

24. min - bliski szczęścia był Nakielski, lecz piłka po jego strzale przewrotką w trudnej sytuacji przeszła nad poprzeczką.

26. min - Ruch odpowiada strzałem Łudzińskiego, który na szczęście dla przyjezdnych został zablokowany przez jednego z naszych obrońców.

29. min - Pulkowski do Łudzińskiego, który wpada na jednego z Opolan. Surowiak zniesiony na noszach z boiska, przez chwilę był opatrywany ale powrócił na plac gry.

33. min - głową strzelał Wojciech Grzyb, lecz niecelnie.

35. min - Grzyb dośrodkowuje z prawej strony, ale na miejscu jest Ilia Zitka, który wybija piłkę na róg.

38. min - arbiter tego spotkania, Marcin Wróblel, pokazuje pierwszą żółtą kartkę. Zobaczył ją Michał Szeremet za przewrócenie rywala. Po chwili taką samą zobaczył zawodnik gospodarzy, Michał Pulkowski.

44. min - po podaniu Surowiaka z 12 metrów uderzał Marek Tracz, lecz w niezbyt klarownej sytuacji uderzył ponad bramką.

45. min - żółta kartka dla zawodnika Ruchu, Tomasza Sokołowskiego, za symulowanie faulu.

45 +1. min - koniec I części spotkania.

W pierwszej połowie stroną dominującą był Ruch. Stworzyli oni trzy dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Blisko byli Mikulenas i dwukrotnie Grzyb. Odra rzadziej gościła na przedpolu bramki gospodarzy, ale również mogła pokusić się o zdobycie gola. Opolan należy pochwalić za bardzo rozsądną grę w obronie. Wiele akcji przerywają stoperzy niebiesko-czerwonych: Ilia Zitka oraz Tomasz Nakielski. Jak na razie są to dwaj najlepsi zawodnicy naszego zespołu. Bardzo spokojnie i pewnie interweniuje również debiutujący w opolskiej bramce Słowak Pavol Pronaj.

Statystyka po I połowie:
Strzały: Ruch 13, Odra 4
Strzały celne: Ruch 3, Odra 1
Rzuty rożne: Ruch 5, Odra 2
Faule: Ruch 11, Odra 2
Spalone: Ruch 2, Odra 0

46. min - początek II połowy. Pierwsza zmiana w składzie opolskiej Odry. W miejsce Maxwella Kalu na boisko wybiegł Piotr Sobotta.

48. min - zamieszanie pod bramką Odry, lecz żaden z piłkarzy Ruchu nie sięga piłki.

49. min - na bramkę Odry strzela z kąta z odległości 12. metrów Łudziński, lecz na posterunku jest Pronaj.

56. min - przerwa w meczu - ochrona potraktowała gazem łzawiącym grupę kibiców opolskich. Dodatkowo bramkarz Ruchu, Jarosław Paśnik, odczuł skutki tegoż zdarzenia, podobnie jak połowa stadionu.

57. min - zmiana w Odrze, za Dariusza Filipczaka wchodzi Jakub Kalinowski.

62. min - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Plewni, bez konsekwencji.

64. min - pięknie strzelał Grzyb z 22. m i równie pięknie obronił Pronaj. Zmiana u gospodarzy, za Łudzińskiego wchodzi Piotr Ćwielong.

67. min - żółta kartka dla Ćwielonga, rzut wolny z 28. m do bramki Ruchu. Świetnie uderza Piotr Plewnia, lecz minimalnie obok spojenia.

69. min - rzut rożny dla Ruchu, na szczęście dla Opolan fatalnie przestrzelił wprowadzony niedawno Piotr Ćwielong.

71. min - żółtą kartkę za grę na czas dostał Adam Orłowicz.

73. min - 1-0 DLA RUCHU. Pulkowski uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do opolskiej bramki, Pronaj bez szans.

75. min - indywidualna akcja Mikulenasa, lecz znów za słabo uderzył i ponownie Pronaj górą.

79. min - kolejna, ostatnia już zmiana w drużynie opolskiej Odry, tym razem za Michała Szeremeta na plac gry wybiegł UGO Enyinnaya. Ruch ma przewagę.

83. min - zmiana w Ruchu, za Grzyba wchodzi Grzegorz Domżalski. Po chwili ostatnia zmiana u gospodarzy, schodzi Milkulenas, wchodzi Grzegorz Misiura.

87. min - strzelał Bonk, broni Pronaj, który sekundę później broni również dobitkę Misury. Za chwilę znów Pronaj kapitalnie broni.

90. min - sędzia przedłużył mecz o cztery minuty. Rzut wolny podyktowany za faul na jednym z opolskich zawodników. Marek Tracz wrzuca w pole karne, Ruch żegna na chwilę niebezpieczeństwo. Do piłki dopada Surowiak, lecz nie oddaje strzału.

93. min - obok bramki strzela najpierw Ćwielong, po chwili z drugiej strony Piotr Sobotta z woleja również obok bramki.

94. min - mecz zakończony. Ruch Chorzów wygrywa z Odrą Opole 1-0 (0-0).