Relacja z meczu w Janikowie minuta po minucie.

Unia: Kościukiewicz - Drajer, Ciesielski (49. Niedbała), Gaca, Ł. Kalinowski (46. Rasić) - Kretkowski, Mysiak, Atanackovic, Pawlak - Jarmuż, Toborow (54. Nowosielski).

Odra: Pronaj - Orłowicz, Zitka, Nakielski, Stępień - Surowiak, Tracz (81. Dzierżenga), Filipczak, Szeremet - Sobotta (61. Plewnia), Kalu (62. Kochanowski).

Spotkanie sędziował Piotr Siedlecki z Warszawy.
Widzów około 2 000.

1 min - Sobotta faulował, a sędzia już upomina zbyt żywiołowo reagującego trenera Odry, Miroslava Copjaka.

3 min - rzut wolny dla Unii z 35 metra, ale Gaca niecelnie główkuje obok bramki Pronaja.

6 min - niecelnie strrzela Mysiak z dystansu, Odra póki co raz przekroczyła linię środkową boiska

8 min - prostopadłe podanie Tracza do Szeremeta przecina bramkarz Unii - Kościukiewicz. Po chwili Kalu na 6 metrze pola karnego rywala przejmuje piłkę, ale został zablokowany przez obrońcę.

11 min - Gaca ponownie przerywa akcję Odry, z lewej strony piłkę stracił Kalu.

14 min - kontratak opolskiej Odry, Szeremet zagrywa do Kalu, lecz ten znajdował się na pozycji spalonej.

16 min - Szeremet ostrym wślizgiem zaatakował rywala w środkowej strefie boiska, sędzia nie pokazał kartki.

18 min - Stępień nieszczęśliwie wycofał piłkę do stoperów Odry, lecz Kretkowski przejął ją i pognali na bramkę Pronaja. Na miejscu jednak był Nakielski.

22 min - Tracz dośrodkowuje z rzutu rożnego, lecz nic z tej akcji nie wynikło.

23. min - GOL DLA ODRY! Z lewej strony wrzutka Tracza, w polu karnym stał Piotr Sobotta i Maxwell Kalu. Sobotta strzelił na bramkę a Kalu szpagatem zmienił jeszcze tor lotu piłki i ta wpadła do bramki. Piłka nawet bez pomocy Kalu wpadłaby do bramki. Odra prowadzi 1-0.

27. min - GOL DLA ODRY! Gaca złapał Filipczaka za koszulkę. Sędzia dyktuje rzut karny, który Marek Tracz zamienia na bramkę. Odra prowadzi 2-0.

31. min - rzut rożny dla Unii Janikowo, piłka mocno bita przeleciała na drugą stronę boiska. Zawodnik Unii jednak wrzuca ją w pole karne ale tam Pronaj żegna niebezpieczeństwo, taranując przy okazji Gacę, któremu chwilę zajęło dojście do siebie.

33. min - Toborow w indywidualnej akcji, jednak w ostatniej chwili Filipczak udanie interweniuje.

38. min - Kretkowski szarżuje na bramkę Odry, lecz Szeremet kasuje. Po chwili za złośliwy faul Mysiak zarobił dla Unii drugą żółtą kartkę, wcześniej bowiem Jarmuż zainaugurował karencję u miejsowych.

40. min - po prostopadłym podaniu, Kretkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z opolskim bramkarzem, jednak spudłował.

41. min - Sobotta ponownie faulowany, trzecią żółtą kartkę dla Janikowa zarobił Kretkowski.

44. min - po rzucie rożnym Unii, Kalu przejął piłkę, podał do Sobotty, który za mocno sobie wypuścił piłkę, został wyprzedzony przez obrońcę, którego nasz zawodnik faulował.

45. + 1 min. - Odra mogła jeszcze stracić bramkę do szatni, jednak świetna interwencja Pronaja uchroniła nas przed utratą gola. Koniec I połowy meczu.

Unia Janikowo była częściej przy piłce, lepiej zaczęła piłkę. Unia gra ostro i za to zobaczyła w I części meczu trzy żółte kartki. To, co było w bolączką Odry, czyli nieskuteczność w wykończeniu akcji, dziś wychodzi bardzo dobrze. Tak na dobrą sprawę opolanie mieli trzy dogodne sytuacje do zdobycia gola i wykorzystali dwie. Opolska jedenastka nie prowadzi gry, lecz czeka na błędy przeciwnika i wyprowadza kontrataki. Unia atakowała, a Mysiak i Kretkowski strzelali z dystansu, ale albo niecelnie, albo prosto w naszego golkipera.

46. min - początek II połowy spotkania. Wprowadzony po przerwie Rasic dośrodkowuje w pole karne Odry, lecz Pronaj pewnie łapie piłkę.

47. min - GOL DLA ODRY! Po podaniu Nakielskiego z połowy Odry, Kalu wygrał pojedynek biegowy z zawodnikiem Unii i mocnym strzałem w okienko zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i w barwach Odry. OKS prowadzi 3-0.

51. min - Kretkowski w naszym polu karnym powstrzymany przez opolskich defensorów, a szybką kontrę Odry niecelnym uderzeniem zakończył Kalu.

53. min - Toborow z 15. metra strzela wysoko nad bramką Pronaja.

55. min - GOL DLA UNII! Dopiero co wprowadzony Nowosielski przejął piłkę zagraną z autu, opolska obrona zaspała, a zawodnik Unii pierwszy raz przy piłce, uderza mocno i zdobywa bramkę dla miejscowych. 3-1 dla Odry.

59. min - Rasic strzela sprzed pola karnego, na szczęście dla Odry, Pronaj był na miejscu.

62. min - kapitan opolskiej Odry, Marek Tracz, wykonywał rzut wolny, lecz nikt z naszych zawodników nie dotarł do piłki.

64. min - Kochanowski leżał na boisku po starciu w powietrzu, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu.

65. min - Surowiak przejął piłkę, podał do Kochanowskiego, który chciał zagrać na wolne pole do Filipczaka, który wychodził na czystą pozycję, jednak trafił Surowiaka w nogi.

67. min - Unia złapała wiatr w żagle, najgroźniej atakuje Rasić, który to właśnie strzelał na bramkę Odry, lecz znów Pronaj był górą. Po chwili żółtą kartą za faul został ukarany Marcel Surowiak.

68. min - GOL DLA UNII! Kretkowski strzelał przewrotką, piłkę próbował wybić z bramki Nakielski, lecz piłka wpadła do bramki. 3-2 dla Odry.

70. min - bardzo groźna akcja Nowosielskiego, na szczęście w ostatniej chwili piłkę zdołał wybić Stępień. Unia w ataku, wykonuje trzy rzuty rożne z rzędu.

74. min - akcja Odry, jednak Filipczak strzela ponad bramką miejscowych.

75. min - Drajer otrzymuje żółtą kartkę. To już czwarta dla zawodnika Unii Janikowo.

77. min - strata Filipczaka w ofensywie i Odra zmuszona przerwać kontratak faulem. Uczynił to Plewnia i zobaczył za swój czyn żółty kartonik.

78. min - Unia w ataku, akcję skasował Szeremet i na dodatek Tracz ucierpiał w starciu z rywalem i leży na boisku.

79. min - wrzutkę z lewej strony strzałem głową zakończył Gaca, lecz spudłował.

81. min - Mysiak z rzutu rożnego głową trafia w spojenie słupka z poprzeczką. Unia sunie z atakami, a Odra ma poważne problemy z opuszczeniem własnej połowy. Na plac gry za Tracza wszedł Dzierżenga.

83. min - Dzierżenga w pierwszej minucie swego pobytu na boisku otrzymuje żółtą kartkę.

86. min - Odra prowadzi 3-2 a sędzia pokazuje następną żółtą kartkę, tym razem zobaczył ją zawodnik Odry - Szeremet. Dośrodkowanie w pole karne Odry łapie pewnie Pronaj.

88. min - próba dośrodkowania, Nakielski ją przerywa i wybija piłkę poza linię końcową. Na szczęście na piłce poślizgnął sie zawodnik Unii i następne cenne sekundy po stronie opolan.

90. min - dwunasty rzut rożny dla Unii mógł zakończyć się fatalnie dla Odry, jednak na szczęście Nowosielski spudłował i z bliskiej odległości strzelił nad poprzeczką.

90. + 1 min - zawodnicy Odry rozgrywają piłkę między sobą, bez pardonu atakują jednak miejscowi i dzięki temu zyskują znowu piłkę.

90. + 2 min - Kretkowski postanowił sam wykończyć akcję Unii - na szczęście niecelnie. Po chwili następna akcja - znów niecelnie. Unia w miażdżącej przewadze. Sędzia doliczył 4 minuty.

90. + 4 min - KONIEC MECZU. Odra po dramatycznym meczu wygrywa 3-2.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w II lidze Odry stało się faktem. Chociaż w 47. min opolska ekipa prowadziła już 3-0, to jednak miejscowa Unia potrafiła się podnieść, zdobyła dwie bramki co wprowadziło nutkę dramatyzmu w tym spotkaniu: Unia zaczęła zawzięcie atakować, a Odra musiała zagrać bezbłędnie w szykach obronnych, gdyż każdy błąd mógł zaowocować stratą gola. Liczą się punkty, które po tym spotkaniu do swego konta mogą w końcu dopisać opolanie, rehabilitując się za zeszłotygodniową porażkę przed własnymi widzami 0-1 ze Stalą Stalowa Wola.

Więcej informacji w poniedziałkowej NTO.
Reszta wyników jest zawarta w Piłkarskich rozstrzygnięciach (26-27.08)