Do podium opolskim lekkoatletom nieco jednak brakowało

Jacek Chochorowski zajął 4. miejsce w siedmioboju.
Jacek Chochorowski zajął 4. miejsce w siedmioboju. Sławomir Mielnik
Tylko troje reprezentantów naszego regionu wzięło udział w halowych mistrzostwach Polski w Toruniu. Ta trójka to przedstawiciele AZS-u Politechniki Opole.

Nie mógł wystąpić w skoku wzwyż inny zawodnik AZS-u Politechniki - Wojciech Theiner. Olimpijczyk z Rio de Janeiro byłby pewniakiem do medalu. Na złoto pewnie nie mógłby liczyć, bo w tym sezonie halowym świetnie spisuje się Sylwester Bednarek, ale na inny krążek z pewnością tak. Niestety doznał on kontuzji barku, która uniemożliwiła mu start. W praktyce oznacza to, że nie wystąpi też za dwa tygodnie w halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. Nie ma minimum na tę imprezę, a teraz jeszcze ta kontuzja.

W tej sytuacji nadzieje można było wiązać w wieloboistą Jackiem Chochorowskim. Pochodzący z podopolskiej Dąbrowy lekkoatleta trzy tygodnie temu świetnie wypadł na międzynarodowych zawodach w Pradze. Pobił na nich swoje rekordy życiowe we wszystkich siedmiu konkurencjach oraz co oczywiste w ogólnej punktacji siedmioboju. Jego najlepszy wynik w karierze wynosił od tej imprezy 5150 punktów.

Przed startem w Toruniu zaliczył obowiązkowy dla studentów pierwszego roku (zawodnik studiuje na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej) obóz zimowy w Zieleńcu. Mogły być więc obawy o jego dyspozycję. Znów zaliczył jednak bardzo dobry start. Nie tak dobry jak w Pradze, bo zdobył 5106 punktów, ale znów pobił trzy rekordy życiowe: w skoku w dal 6,97 m, w skoku o tyczce 4,10 m oraz biegu na 1000 metrów - 2.50,34.

Nie dał jednak rady trzem bardziej doświadczonym reprezentantom AZS-u Warszawa. Wygrał Rafał Abramowski (5416 pkt) przed Krzysztofem Miarą (5316 pkt) i Michałem Krawczykiem (5292 pkt). Wszyscy oni pobili swoje rekordy życiowe w siedmioboju. Do tych rezultatów Chochorowskiemu jeszcze trochę brakuje i realnie rzecz biorąc do podium było biorąc pod uwagę dorobek punktowy rywali dość daleko. Nasz zawodnik świetnie się jednak rozwija i można być w zasadzie pewnym, że dostarczy jeszcze swoim kibicom wiele radości.

W historycznym biegu wzięła udział Katarzyna Siewruk. W finale biegu na 60 metrów przez płotki 19-letnia Klaudia Siciarz (AZS Kraków) wynikiem 8,00 sek. ustanowiła bowiem halowy rekord świata juniorów. Ten sezon jest wyjątkowy dla młodej zawodniczki. Tydzień temu ustanowiła rekord Europy juniorek na tym dystansie rezultatem 8,17 sek. Teraz wykonała kolejny ogromny skok. Drugie miejsce zajęła dominująca w tej konkurencji w kraju od kilku lat Karolina Kołeczek (Wisła Sandomierz; 8,06 sek.), a trzecia była Urszula Bhe­bhe (AZS Warszawa; 8,41 sek.). Siewruk zajęła 6. lokatę mając czas 8,62 sek. W eliminacjach pobiegła o 0,01 sek. szybciej i był to jej najlepszy wynik w tym sezonie.

Trzecią reprezentantką AZS-u Politechniki Opole na mistrzostwach w Grodzie Kopernika była w skoku wzwyż Paulina Wal. Zajęła 6. miejsce z wynikiem 179 cm. Wygrała utytułowana Kamila Lićwinko (Pod­lasie Białystok, 193 cm), a 2. miejsce ex aequo z rezultatem 185 cm zajęły: Aleksandra Nowakowska (RKS Łódź) i Urszula Gardzie­lewska (AZS Wrocław).