Piłkarski sparing: Odra Opole - Polonia Bytom 4-0

Piłkarze Odry w środowym meczu mieli cztery okazje do radości po zdobytych bramkach. Mariusz Matkowski
W przedostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek 2 ligi opolanie wysoko wygrali. Momentami spisywali się świetnie.

W minioną sobotę Odra przegrała wysoko 0-3 w Kluczborku z MKS-em prezentując się słabo. Jak się wydaje był to jednak zły przerywnik w dobrym okresie zimowym, w którym w meczach kontrolnych podopieczni trenera Jana Furlepy spisują się bardzo przyzwoicie. Potwierdzeniem tego był środowy sparing z ostatnią w tabeli 2 ligi Polonią. Został on rozegrany na bardzo dobrze przygotowanej murawie naturalniej w Centrum Sportu przy ul. Północnej.

Już w 3. min opolanie objęli prowadzenie po ładnym strzale z woleja w długi róg Mateusza Września. W 14. min było 2-0, a główna w tym zasługa Roberta Trznadla. Po jego akcji do siatki trafił Gabriel Nowak. Potem idealną okazję zmarnował Marcin Niemczyk, a tuż przed przerwą w słupek trafił Szymon Skrzypczak.

W drugiej połowie też padły dwa gole. W 77. min Michał Sypek zagrał na prawą stronę do Marka Gancarczyka, a ten wystawił piłkę do Dawida Wolnego, który trafił z bliska. Czwarty gol w 89. min to już głównie zasługa Marka Gancarczyka. Tym razem z lewej strony zagrał on idealnie do Łukasza Staronia.

Wygrana jest efektowna, ale jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zawodnicy Polonii są jeszcze w dość ciężkim treningu i to było widać. Sprawiali bowiem wrażenie wyraźnie ociężałych. Przegrywali większość pojedynków na boisku, w kilku sytuacjach łatwo tracili piłki. Z drugiej strony zarówno w pierwszej połowie, jak i po przerwie mieli po jednej idealnej sytuacji bramkowej i przynajmniej honorowe trafienie powinni zaliczyć.

W zespole opolskim z powodu kontuzji nie grał Łukasz Winiarczyk, a także chory Mateusz Gancarczyk. Trener Furlepa ma „zgryz”, bo do gry w pierwszej jedenastce aspiruje wielu piłkarzy. W sobotę Odra w Opolu zagra ostatni sparing. Rywalem będzie 3-ligowa Ślęza Wrocław.

Odra Opole - Polonia Bytom 4-0 (2-0)
Bramki: Wrzesień, Nowak, Wolny, Staroń
Odra: Bartosz Kowalski (jesienią bez klubu, wcze śniej akademia FC Liverpool) - Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiło - Marcin Wodecki (Legionovia Legionowo), Wepa, Gabriel Nowak (ROW Rybnik), Niemczyk, Mateusz Wrzesień (Rozwój Katowice) - Szymon Skrzypczak (Górnik Zabrze). Grali ponadto: Ziarko - Sobczyński, Peroński, Przystalski, Stasiowski, Marek Gancarczyk, W. Gancarczyk, Sypek, Staroń, Wolny. Trener Jan Furlepa.