Trzej zapaśnicy Orła Namysłów stanęli na podium w drugim turnieju Pucharu Polski juniorów młodszych

Jest duża szansa na to, że zawodnicy Orła zdobędą również medale podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. materiały klubowe Orła Namysłów
Jeden srebrny i dwa brązowe medale zdobyli przedstawiciele Orła Namysłów podczas drugiego turnieju Pucharu Polski juniorów młodszych, który odbył się w Chęcinach.

Najlepiej z nich spisał się Jakub Asztemborski, który w kategorii wagowej do 55 kg zakończył zmagania na 2. miejscu. Wywalczeniem brązowego krążka mogli się z kolei pochwalić Adrian Kaczmarzyk (kat. do 65 kg) oraz Wiktor Rysa (kat. do 92 kg). Dla każdego z nich był to największy sukces odniesiony w grupie wiekowej do lat 17.

Oprócz wymienionego tercetu, w Chęcinach barwy Orła, który zajął 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej (na 63 kluby), reprezentowali jeszcze:

• Przemysław Asztemborski (kat. do 60 kg - 5. miejsce)
  • Ksawery Sołtysiak (kat. do 92 kg - 11. miejsce)
  • Igor Stępień (kat. do 60 kg - 15. miejsce)
  • Antoni Ausfeld (kat. do 92 kg - 15. miejsce)
  • Filip Idasiak (kat. do 80 kg - 24. miejsce)

Trenerem klubu z Namysłowa podczas tych zawodów był Radosław Marcinkiewicz.

Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju Pucharu Polski we Włodawie reprezentanci Orła również trzy razy stanęli na podium. Tam ich dorobek był nieco bardziej okazały, ponieważ Maksymilian Marcinkiewicz i Gracjan Matyjasek zajęli 1. miejsce, a Łukasz Stefański uplasował się na 2. lokacie.

Dzięki tamtym rezultatom, wszyscy ci zapaśnicy już wtedy zapewnili sobie kwalifikację do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Odbędą się one w dniach 26-28 kwietnia w Miliczu. W tym momencie na liście zakwalifikowanych do tego turnieju widnieją nazwiska 10 zapaśników klubu z Namysłowa. Są nimi: