Trzy brązowe medale naszych karateków

Marcel Niemczyk był trzeci w najcięższej wadze juniorów.
Marcel Niemczyk był trzeci w najcięższej wadze juniorów. Sławomir Jakubowski
Reprezentanci Opolskiego Klubu Karate Kyokushin trzy razy stawali na najniższym stopniu podium podczas zawodów w Gdańsku.

Odbył się tam 12. Puchar Polski juniorów i młodzików, a do walki przystąpiło 210 osób z 50 klubów z całego kraju. Przedstawiciele naszego mogą być z siebie zadowoleni.

Wśród juniorów do lat 17 trzecie miejsce w kumite (walki) w najcięższej wadze powyżej 75 kg zajął Marcel Niemczyk. Na tej samej pozycji rywalizację wśród juniorek w kata (pokazy), gdzie nie ma podziału na kategorie wagowe, zajęła Paulina Żmuda.

Trzeci brązowy medal dla opolskiego klubu wywalczył w kumite w najcięższej wadze (+65 kg) wśród młodzików, czyli do lat 15, Mateusz Bewko. Może być on z siebie bardzo zadowolony, bo był to jego debiut w zawodach tej rangi i od razu zwieńczony miejscem na podium.