Tomograf i rezonans już działają

Tomograf i rezonans już działają

Tomasz Kapica

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

- Ten rezonans to bardzo nowoczesne urządzenie  - podkreśla Tomasz Skiera, jeden z techników.

- Ten rezonans to bardzo nowoczesne urządzenie - podkreśla Tomasz Skiera, jeden z techników.

Najnowocześniejszą w Polsce pracownię tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego otwarto przy kozielskim szpitalu.
- Ten rezonans to bardzo nowoczesne urządzenie  - podkreśla Tomasz Skiera, jeden z techników.

- Ten rezonans to bardzo nowoczesne urządzenie - podkreśla Tomasz Skiera, jeden z techników.

Ważne

Ważne


Na badanie diagnostyczne można się umówić bezpośrednio w którejś z pracowni bądź telefonicznie pod numerem 0 801 98 40 40 (dla połączeń stacjonarnych) i 0 32 355 95 10 (połączenie z telefonu komórkowego). Termin badania zostanie ustalony przez sekretarkę. Podczas rejestracji należy udzielić następujących informacji:
1. Dane osobowe i adresowe pacjenta
2. Informację kto, gdzie i kiedy wystawił skierowanie
3. Informację o badanym narządzie
4.Informację o formie płatności
Pacjent zostanie poinformowany o dacie i miejscu badania, jakie ma przygotować dokumenty oraz o cenie badania (dotyczy tylko badań pełnopłatnych, dla osób nieubezpieczonych w NFZ).Uruchomiło ją Śląskie Centrum Diagnostyki Obrazowej Helimed z Katowic.

- Mamy tutaj najwyższej klasy tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny - informuje Anna Szweda, specjalista ds. reklamy firmy Helimed. - To urządzenia z najwyższej półki, dzięki czemu możemy powiedzieć, że ta pracownia jest dziś najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie.

Tomograf, który do badania narządów wykorzystuje promienie rentgenowskie, jest szczególnie przydatny do diagnostyki mózgu, płuc, narządów jamy brzusznej i miednicy, a także kości i naczyń krwionośnych.

- Z kolei rezonans, który wykorzystuje pole elektromagnetyczne, przydaje się szczególnie do badań ośrodkowego układu nerwowego, stawów i tkanek miękkich - dodaje Anna Szweda. - O tym, z którego z tych urządzeń najlepiej skorzystać, decyduje lekarz.

Dzięki obu urządzeniom, lekarze będą mogli dużo szybciej rozpoznać skutki urazów, nowotwory, patologie naczyń krwionośnych, a także zniekształcenia szkieletu.

- Dzięki inwestycji prywatnej firmy nasi mieszkańcy będą lepiej leczeni, a nasz samorząd wraz z ZOZ-em nie musi wydawać ciężkich pieniędzy na urządzenia do diagnostyki - podkreślał podczas otwarcia pracowni starosta Józef Gisman.


Wcześniej przez wiele miesięcy trwały spory, które gminy z terenu powiatu powinny złożyć się na kupno tomografu komputerowego. Ostatecznie zdecydowała się to jednak zrobić z własnych pieniędzy śląska firma. Mimo to pacjenci ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia nie muszą płacić za badania.

Komentarze (1)

Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo