Święta malowane

  Fot. Tomasz Krawczyk

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Laureaci z dyplomami i nagrodami.

  Laureaci z dyplomami i nagrodami. ©Fot. Tomasz Krawczyk

  Dorota Skowronek, Patryk Jagoda, Kinga Opolony i Ewelina Macioł wygrali konkurs plastyczny pod hasłem "Jak spędzam święta Bożego Narodzenia".
  Laureaci z dyplomami i nagrodami.

  Laureaci z dyplomami i nagrodami. ©Fot. Tomasz Krawczyk

  Konkurs został ogłoszony pod koniec listopada, a do uczestniczenia w nim zaproszono przedszkolaków oraz uczniów oleskich szkół. Nadesłali oni w sumie 126 prac.

  - Bardzo nam się podobają, serdecznie wam gratulujemy - chwalił wczoraj młodych plastyków juror Ernest Hober, szef Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie, organizatora konkursu.
  Dorota Skowronek z przedszkola nr 2 w Oleśnie zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii maluchów, drugie miejsce zajęła Patrycja Skubała z oleskiego przedszkola nr 3, a trzecie - Aleksandra Stampska, również z "trójki". Ponadto jurorzy wyróżnili Dominikę Sokołowską, Kacpra Jasińskiego, Annę Czyrny i Luizę Pradellę.

  Wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej najładniejsze prace wykonali: Patryk Jagoda ze szkoły w Wojciechowie, Zuzia Dedyk z "trójki" w Oleśnie i Angelika Jabłonka z Wojciechowa. Wyróżniono Martinę Jamrozy, Monikę Bartoszek i Piotra Polaka.
  Kinga Opolony ze szkoły nr 2 w Oleśnie triumfowała w kat. klas IV-VI, a tuż za nią była Nina Czop (oleska PSP nr 3) i Sylwia Dombrot (PSP nr 2 "D" w Oleśnie). Monika Hyla, Agnieszka Sigmund i Lucjan Chmiel odebrali wyróżnienia.
  Wśród rysunków gimnazjalistów najbardziej spodobała się praca Eweliny Macioł z gimnazjum nr 2 w Oleśnie, a także Jutty Huć (II miejsce) i Ewy Siedleckiej (III miejsce), obie z "jedynki". Wyróżnienia przypadły Damianowi Olczykowi, Jakubowi Bombie i Agnieszce Augustyniak.
  - Namalowałam obrazek, jak ludzie idą na pasterkę. Nie jest to jakiś konkretny kościół, tylko wymyślony - opowiadała o swojej pracy Ewelina Macioł z Radłowa. - Rysuję od czterech lat, ćwiczę też na kółku plastycznym. Być może w przyszłości będę studiowała architekturę, sztuki piękne lub matematykę - wyliczała z uśmiechem.

  Nagrodzeni plastycy dostali nagrody, dyplomy i słodycze. Ich prace można oglądać na wystawie w sali kominkowej w "emdeku" do połowy stycznia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama