Teatr w dziecięcym wydaniu

  Teatr w dziecięcym wydaniu

  Jan

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  W sobotę w Opolu zakończyło się VI Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych.
  Impreza trwa dwa dni. Na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora wystąpili młodzi aktorzy m.in. z Opola, Borucin, Głuchołaz, Radomia, Jeleniej Góry, Krakowa i Suwałk. Ich występy oceniało jury - najlepsi zostali nagrodzeni Złotymi Miniaturami.
  Widzowie mogli zobaczyć spektakle przygotowane na podstawie bajek (np. "Kubuś Puchatek") i autorskie, które od początku do końca były dziełem uczniów i ich opiekunów (np. "Za lustrem").
  - To była premiera naszego przedstawienia - mówi Maria Aneta Skiba, opiekunka Teatru A z Młodzieżowego Domu Kultury. - Spektakl "Za lustrem" tworzyliśmy sami. Dzieci dały pomysł, a potem nad tym pomysłem pracowały.
  Dla młodych aktorów zwycięstwo w przeglądzie nie było najważniejsze.
  - Najważniejszy jest sam występ na scenie, możliwość sprawdzenia się i porównania z innymi teatrami - mówi Asia Sieradzka z Teatru A. - Nawet gdybyśmy niczego nie zdobyli, to i tak było fajnie.
  - Na początku oczywiście była trema - mówi Ania Sokołowska z Teatru A. - Potem, już na scenie, kiedy publiczność biła brawa, można było zapomnieć o zdenerwowaniu.
  Obawy aktorów Teatru A okazały się bezpodstawne. Jury przyznało Marii Skibie Złotą Miniaturę za pomysł.

  - Jury w tym roku miało naprawdę dużo pracy - mówi Agnieszka Włoch z Młodzieżowego Domu Kultury, jednego z organizatorów imprezy. - Poziom teatrów, które tu wystąpiły, przeszedł wszystkie oczekiwania. Pomysły były ciekawe, gra aktorska świetna.
  Kolejna Złota Miniatura, tym razem za reżyserię, trafiła do Ewy Sitarz, opiekunki teatru Gałganek z Luboszyc. Uczniowie klas III i IV ze szkoły podstawowej z tej właśnie miejscowości pokazali spektakl pt. "Szkaradek".
  Brązową miniaturę za spektakl odebrali aktorzy z Walc, a srebrną z Głogówka. Złota Miniatura za spektakl pojechała do Krakowa razem z Młodzieżowym Studiem Teatralnym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama