Kłopot z najlepszymi

  Edh

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W tym roku przynajmniej o jedną osobę poszerzy się grono najlepszych gimnazjalistów strzeleckich. Do reprezentantów szkół prowadzonych przez gminę Strzelce Opolskie dołączy uczeń dwujęzycznej szkoły, która podlega starostwu.
  Od 2000 roku podczas gali wręczania laurów strzeleckich nagradzani są najlepsi uczniowie z trzech gimnazjów: jedynki, dwójki i szkoły w Szymiszowie. Nagrody - po 500 zł - fundowało dla nich Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej.

  Po ubiegłorocznej gali do redakcji dzwonili oburzeni rodzice dzieci, którzy uczą się w dwujęzycznym gimnazjum przy Zespole Szkół prowadzonym przez starostwo powiatowe. Pytali, dlaczego gimnazjum z ZS nie było brane pod uwagę przy fundowaniu nagród.
  - Zwróciliśmy się do Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Edukacji i Kultury w powiecie strzeleckim, żeby przyłączyło się do tegorocznej edycji laurów - mówi Józef Kampa, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich.
  Waldemarowi Gaidzie, który jest przewodniczącym powiatowego stowarzyszenia, propozycja przypadła do gustu. - Nie ma problemu. Wybierzemy najlepszego ucznia z dwujęzycznej szkoły i ufundujemy dla niego nagrodę - mówi. - Myślę, że w kolejnych latach powinniśmy poszerzyć grono laureatów także o najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Takich są w powiecie trzy.

  Józef Kampa sugeruje, że nagradzani na gali powinni być także uczniowie z pozostałych gimnazjów w powiecie. Brygida Pytel, wójt Izbicka, byłaby skłonna wydać z gminnej kasy pieniądze na nagrodę dla najlepszego ucznia z jej gminy. Mariusz Stachowski, wiceburmistrz Zawadzkiego, także jest "za". Waldemar Gaida widzi tu problem. - Za nagrody dla uczniów ze Strzelec zapłacą stowarzyszenia, czyli organizacje non profit, a tam - gminy - tłumaczy.

  Inny kłopot to wielkość nagrody. W tym roku ministerstwo edukacji wprowadziło zapis, z którego wynika, że uczeń za osiągnięcia w nauce może otrzymać nie więcej niż 380 zł. - Będziemy pisać prośbę do ministerstwa o zwolnienie nas z tego ograniczenia - zapowiada Józef Kampa.
  Tegoroczne laury gimnazjalisty mają być wręczone 2 kwietnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama