4 liga piłkarska. Piast Strzelce Opolskie - Polonia Nysa 3-3

Dennis Gordzielik strzelił Polonii dwa gole.
Dennis Gordzielik strzelił Polonii dwa gole. Oliwer Kubus
W ostatnim meczu sezonu 2017/18 nie brakowało emocji oraz bramek.

Spotkanie pomiędzy Piastem a Polonią zostało rozegrane z kilkudniowym opóźnieniem, ponieważ w sobotę nad Strzelcami Opolskimi przeszła potężna ulewa, która uniemożliwiła grę w piłkę. Przed jego rozpoczęciem obie drużyny miały szansę na poprawienie swojej pozycji w tabeli. Gospodarze mogli awansować na siódme miejsce, a goście na trzecie. By ten cel zrealizować, obie drużyny musiały jednak zwyciężyć.

Po 38 minutach rywalizacji znacznie bliżej dopięcia swego byli strzelczanie. Prowadzili oni bowiem wtedy 2-0, po bramkach Dennisa Gordzielik i Andre Gwaze. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takimi wynikiem, nysanie zanotowali jednak bardzo ważne trafienie dla dalszych losów pojedynku. Jego autorem był Dawid Byrski.

Przysłowiowa "bramka do szatni" wyraźnie uskrzydliła przyjezdnych, którzy od początku drugiej połowy narzucili swoje warunki i w 54. minucie doprowadzili do wyrównania, za sprawą Tomasza Kowalczyka.

Chwilę później nie wystrzegli się jednak prostego indywidualnego błędu, z którego bez skrupułów skorzystał Gordzielik, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

Gracze z Nysy byli jednak w stanie znów się podnieść. Rzut karny, po faulu na Łukaszu Mrozińskim, wykorzystał Rafał Bobiński. Więcej razy piłka do siatki już natomiast nie wpadła, dlatego też obie ekipy utrzymały pozycje, jakie zajmowały przed rozpoczęciem potyczki. Piast zakończył sezon na ósmej lokacie, a Polonia finiszowała na piątej.

Piast Strzelce Opolskie - Polonia Nysa 3-3 (2-1)
Bramki: 1-0 Gordzielik - 10., 2-0 Gwaze - 38., 2-1 Byrski - 44., 2-2 T. Kowalczyk - 54., 3-2 Gordzielik - 60., 3-3 Bobiński - 66. (karny)
Piast: Olechnowicz - Wastag (46. Kobylnik), Jys, Krawczyk, Olewicz - Strzelecki (70. Weiss), Dada, Gwaze, Chojnowski (59. Capiga), Glinka (84. Jureczko) - Gordzielik. Trener Maciej Kułak.
Polonia: Charęza - Krasowski (46. Śleziak), Stasiak, T. Kowalczyk, Kulak - Zychowicz (46. Mroziński), Majerski (46. Perkowski), Bobiński, Byrski, M. Bajor - Ściański (46. Lepak). Trener Tomasz Rak.
Żółta kartka: Śleziak.