Robert Radosz wygrał kolarskie kryterium w Prudniku

Robert Radosz z BDC Marcpol.
Robert Radosz z BDC Marcpol. Oliwer Kubus
Rozegrano tam zawody ku pamięci prudniczanina Stanisława Szozdy, a na starcie stanęło wielu dobrych kolarzy, a wśród nich Opolanie.

W najbardziej prestiżowej kategorii "elita" na starcie stanęło ponad 50 zawodników. Nie wszyscy z nich ukończyli ten wymagający, 39-kilometrowy wyścig. Na mecie jako pierwsi zameldowali się kolarze z grupy BDC Marcpol: Robert Radosz i Adrian Banaszek. Na najwyższym stopniu podium stanął najstarszy w stawce, 39-letni Radosz, który zgromadził 52 punkty (punktowano każde okrążenie). Wyprzedził o 23 oczka Banaszka i 37 Mateusza Komara (również BDC). Odbierając puchar, przyznał, że ten sezon będzie prawdopodobnie ostatnim w jego karierze.

- Powoli przygotowuję się do odstawienia roweru - tłumaczył Radosz. - Chcę swoją wiedzę przekazać młodszym kolegom z zespołu, którzy w światku kolarskim odgrywają coraz poważniejszą rolę. Wygrywamy ProLigę, startujemy w mistrzostwach świata i z postępów możemy być usatysfakcjonowani.
To nie pierwszy triumf Radosza na opolskiej ziemi. W kwietniu zwyciężył bowiem w wyścigu w Dębiu.

W poszczególnych kategoriach wygrywali: juniorzy młodsi - Mateusz Manowski (Dobre Sklepy Rowerowe Author), młodzicy - Cezary Bzdak (ULKS Pajęczno), seniorski - Monika Brzeżna (TKK Pacific Toruń), juniorki - Justyna Kaczkowska (UKS Imielin), juniorki młodsze/młodziczki - Edyta Gołek (Dobre Sklepy Rowerowe Author) i masters i Piotr Janczura (Gliwice Bike Atelier).

Jeżeli chodzi o Opolan, to w elicie najlepiej wypadł Andrzej Bartkiewicz (Sante BSA Whistle Ziemia Brzeska) który zajął 6. miejsce. W stawce juniorów o wygraną rywalizowali dwaj nasi kolarze. Ostatecznie Patryk Zlotowicz (Stobrawa Kluczbork) o 12 punktów wyprzedził Sławomira Janiszewskiego (Ziemia Opolska). Siódmy był Łukasz Dziemba, a 10. Kamil Małachowski (obaj Ziemia Opolska).

Wśród juniorów młodszych nasi plasowali się poza czołową dziesiątką, a najwyżej - na 18.lokacie - sklasyfikowano Piotra Smolińskiego (Stobrawa). Z naszych młodzików najlepiej pojechał Michał Maćkowski (Ziemia Opolska), zajmując 11. miejsce. Podobnie jak jego klubowa koleżanka juniorka młodsza Agnieszka Lazik.

Na trasie rywalizowali także najmłodsi kolarze. W kategorii gimnazjalistów wygrał Marek Bajorek z Białej, w klasach 4-6 -Aleksander Wyszyński (Kietrz), a w klasach 1-3 - Szymon Rojek (Głuchołazy).