Pierwsza wygrana koszykarzy Pogoni Prudnik w I lidze

Skrzydłowy Kacper Stalicki zagrał w Sosnowcu na dobrym poziomie, tak jak jego koledzy z zespołu Pogoni. Oliwer Kubus
Nasz zespół pokonał na wyjeździe innego beniaminka - Zagłębie Sosnowiec

Oba zespoły z nadziejami przystąpiły do tego meczu. Grające w I lidze dzięki "dzikiej karcie" Zagłębie w 1. kolejce zostało rozgromione w Ostrowie i na swoim parkiecie chciało się zrehabilitować. Nie udało mu się to, choć pierwsza kwarta należała do gospodarzy. Prowadzili 4:0 i 6:2, ale nasi gracze nie zamierzali odpuszczać. Doprowadzili do wyrównania, a po rzucie Adama Cichonia wyszli na prowadzenie 8:6. Po 10 minutach sosnowiczanie byli jednak w lepszej sytuacji, a w drugiej kwarcie jeszcze nieco powiększyli przewagę.

Najwięcej wynosiła ona siedem punktów (28:21 w 15. min oraz 30:23 w 17. min). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do naszych zawodników. Równo z końcową syreną jej wynik na 34:34 ustalił Kacper Stalicki. Pierwotnie sędziowie nie uznali jego rzutu twierdząc, że został oddany już po czasie. Po konsultacji punkty zostały jednak naszemu skrzydłowemu zaliczone.

Na drugą połowę goście wyszli mocno zmobilizowani. Przez trzy i pół minuty nie stracili żadnego punktu, a sami zdobyli sześć. Zresztą za grę w defensywie nasz zespół należy mocno pochwalić. W drugiej połowie w ciągu 20 minut stracił on tylko 21 punktów i to był klucz do wygranej.

Innym była skuteczność w rzutach z dystansu. W drugiej połowie prudniczanie mieli pięć "trójek" podczas gdy gospodarze w całym meczu "zaliczyli" jedną. Sosnowiczanie w 27. min jeszcze zbliżyli się na punkt (41:42), ale ani razu nie zdołali choćby doprowadzić do remisu.

Kiedy na dwie minuty i 20 sekund do końca spotkania Artur Grygiel trafił swoją trzecią "trójkę" było już w zasadzie jasne, że Pogoń, która lepiej wytrzymała mecz pod względem fizycznym wygra. Jej przewaga wynosiła bowiem dziewięć punktów (60:51) i takiej zaliczki nie mogła roztrwonić.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Prudnik 55:62 (19:15, 15:19, 11:15, 10:13)
Zagłębie: Mordzak 8, Piechowicz 15, Przyborowski 6 (1x3), Nowerski 4, Milewski 6 - Gospodarek 2, Kaczmarski, Bajtus, Osiakowski 1, Bogdanowicz 13. Trener Leszek Marzec.
Pogoń: Chmielarz 1, Leszczyński 6, Stalicki 12 (2x3), Madziar 11 (1x3), Cichoń 9 - Grygiel 16 (3x3), Bodziński, Pawłowski 7 (1x3), Lipowczyk, Bolibrzuch. Trener Tomasz Michalak.

Wyniki 2. kolejki I ligi koszykarzy: Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Prudnik 55:62, Znicz Pruszków - Legia Warszawa 72:69, SKK Siedlce - Stal Ostrów 69:90, Spójnia Stargard Szczeciński - Astoria Bydgoszcz 67:49, GKS Tychy - AZS Poznań 73:60, Rosa II Radom - GTK Gliwice 84:69, Miasto Szkła Krosno - Sokół Łańcut 74:73.