Dwie porażki II-ligowych siatkarek z Opola

Oliwer Kubus
Zawodniczki SMS-u LO II nie mogą mieć po dwóch pierwszych meczach fazy play out zadowolonych min. Oliwer Kubus
Zespół SMS-u LO II walczący o utrzymanie w II lidze przegrał dwa razy (2:3 i 1:3) u siebie z Zorzą Wodzisław.

Zawodniczki SMS-u LO II Opole były faworytkami rywalizacji z Zorzą Wodzisław o miejsca 9-12. W fazie zasadniczej zajęły 10. miejsce i zdobyły aż o 10 punktów więcej od rywalek.

Pierwszy set sobotniego spotkania potwierdzał te przypuszczenia. Nasz zespół gładko bowiem wygrał do 13. Kolejne dwie partie były wyrównane, a gdy w trzecim secie gospodynie wygrały i w czwartej partii prowadziły 5:1 wydawało się, że są na dobrej drodze do zwycięstwa. Niestety opolanki stanęły i przyjezdne zdobyły osiem punktów z rzędu. Wygrały więc czwartego seta i potem tie breaka.

W niedzielę przez trzy sety trwała wyrównana walka i na całkiem dobrym poziomie, ale minimalnie lepsze były wodzisławianki. W czwartym ich przewaga była już wyraźna i po raz drugi zasłużenie wygrały.

Ekipa Zorzy jest znacznie bliżej utrzymania w II lidze. Teraz rywalizacja, która trwa do trzech wygranych, przenosi się do Wodzisławia. Jeśli po czterech meczach będzie remis, to decydujący piąty mecz odbędzie się w Opolu.

Lepszy z pary SMS LO II - Zorza zapewni sobie utrzymanie w II lidze i zakończy sezon. Słabszy będzie rywalizował o 11. miejsce z przegranym z pary Victoria Lubliniec - Gaudia Trzebnica. Na koniec sezonu 11. miejsce oznacza konieczność gry w barażach o miejsce w II lidze z jednym z III-ligowców, a 12. lokata oznacza spadek.

W drugiej parze Victoria Lubliniec po dwóch meczach u siebie z Gaudią Trzebnica prowadzi 2-0.

SMS LO II Opole - Zorza Wodzisław 2:3 (13, -24, 22, -20, -9)
SMS LO II: Sikora, Skikiewicz, Łabuz, Krawczyk, Grzechnik, Paczkowska, Sachnik (libero) - Molska, Godlewska, Kupczak, Krupa. Trener Patryk Fogel.

SMS LO II Opole - Zorza Wodzisław 1:3 (-23, 23, -22, -17)
SMS LOII: Sikora, Krupa, Łabuz, Godlewska, Grzechnik, Paczkowska, Sachnik (libero) - Krawczyk, Kupczak, Skikiewicz. Trener Patryk Fogel.