Kluczborskie Baszty 2017. Zobacz, kto dostał nagrodę [zdjęcia]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Laureaci Kluczborskich Baszt 2017.
Laureaci Kluczborskich Baszt 2017. UM KluczborK
10 laureatów odebrało statuetki z rąk burmistrza Jarosława Kielara. Dwie osoby dostały tytuł „Zasłużony dla Kluczborka".

Podczas gali Kluczborskich Baszt dwie osoby otrzymały zaszczytny tytuł „Zasłużony dla Kluczborka”. Taki medal otrzymują osoby, które poprzez swoje działania oraz pracę pełną zaangażowania wyróżniają się na tle społeczności Kluczborka. W tym roku decyzją kapituły ten honorowy tytuł otrzymali:

  • Wiesław Turczyński - przez 37 lat był kierownikiem Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w Bąkowie. Dzięki jego zaangażowaniu kemping w Bąkowie od kilkudziesięciu lat należał do najlepszych campingów w Polsce, czego dowodem były tytuły „Mister Camping” oraz „Super Mister Camping””.
  • Tadeusz Błażejewski - urodził się w Kępnie, mieszka w Lublińcu, ale ponad 40 lat związany jest zawodowo z Kluczborkiem. Na temat wodociągów, kanalizacji, melioracji oraz budownictwa wodnego wie prawie wszystko. Od 1 czerwca 1991 r. jest kierownikiem oddziału wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kluczborku. Jego marzeniem była budowa zbiornika wodnego po Kluczborkiem w celu zabezpieczenia mieszkańców przed powodzią. W 2012 roku uczestniczył w odbiorze pierwszego zbiornika retencyjnego na Stobrawie o powierzchni 60 hektarów i pojemności 1,5 miliona metrów sześciennych wody.

    Ciekawostką jest, że Tadeusz Błażejewski jest także honorowym gościem stanu Teksas, złożoną w charakterystyczny trójkąt teksańską flagę odebrał osobiście w siedzibie władz stanowych w Austin.

Kluczborskie Baszty to nagroda przyznawana przez burmistrza Kluczborka zarówno osobom indywidualnym, jak i stowarzyszeniom, instytucjom. Stanowi wyraz uznania za pracę i wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia.

Laureatami Kluczborskich Baszt 2017 zostali:

  • Uczniowski Klub Sportowy Junior Kluczbork - UKS Junior obchodził w 2017 roku jubileusz 20-lecia działalności klubu. Klub wyszkolił w ciągu 20 lat ponad 2500 osób, m.in. tak wspaniałych pływaków i pływaczki, jak: Sonja Bochyńska, Andrzej Lemek, Piotr Smoliński . Nagrodę odebrał Pan Krzysztof Kiliński, pierwszy trener i założyciel klubu wraz z młodą pływaczką z klubu Niną Rygiel.

  • Parafia Ewangelicko-Augsburska w Kluczborku- historia parafii ewangelickiej oraz najstarszego w Kluczborku Kościoła Zbawiciela jest nierozerwalnie związana z historią naszego miasta. To właśnie w tym kościele odbywają się od 32 lat organizowane z inicjatywy byłego pastora Henryka Schrödera Kluczborskie Koncerty Organowe.

    W 2017 roku parafia organizuje opolskie obchody 500-lecia reformacji. Kluczborską Basztę odebrał obecny pastor ksiądz Mateusz Łaciak.

    Opolskie info 17.11.2017

    VIDEO https://get.x-link.pl/8d80398c-dfbc-4c1a-cad9-8605f0b4a314,59c61e8d-332d-2691-2bc5-a44bb6c1c11e,embed.html

  • Stacja Opieki Caritas diecezji Opolskiej - w tym roku przypada jubileusz 25-lecia otwarcia pierwszej Stacji Opieki Caritas na terenie diecezji opolskiej. W gminie Kluczbork chorymi opiekuje się zespół 5 pielęgniarek środowiskowych, których działania głównie ukierunkowane są na wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych, promocję i profilaktykę zdrowotną.

    Przez 25 lat istnienia stacji było 300 000 wizyt domowych! Stacja prowadzi także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i łóżek. Nagrodę odebrała Pani Zofia Plewnia, kierownik stacji opieki Caritas w Kluczborku.

  • Magda Durecka - wokalistka, absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, oraz magister pedagogiki o specjalizacji animacja z arteterapią. Jako wokalistka nagrała 25 płyt solowych, występowała m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
    Od 10 lat dzieli się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki wokalnej, prowadząc jako nauczycielka wokalu Studio Piosenki w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Wychowankowie pani Magdy z sukcesami biorą udział w międzynarodowych festiwalach.

  • Fundacja Artem Silesiam Promovere w Kuniowie - prowadzi działalność w zakresie promocji i animacji środowiska lokalnego od kultury, poprzez zdrowie, dobroczynność, oświatę do działań społecznych. Finalista nagrody Super Samorząd 2017, którą otrzymały wspólnie Fundacja Artem Silesiam Promovere oraz Gmina Kluczbork. Kluczborską Basztę odebrała prezes fundacji Grażyna Sokołowska.

  • Angelika Pawłowska - pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczborku, od początku pracuje z dziećmi w Świetlicy Terapeutyczno-Wychowawczej „Parasol”. A w ramach wolnego czasu, zajmuje się pomaganiem innym potrzebującym, jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kluczborku.

  • Tadeusz Doliński - Prawdziwy człowiek orkiestra, prowadzi wszechstronną działalność na rzecz swojej Ligoty Dolnej. Sołtysem Ligoty Dolnej jest od czterech kadencji. Sołtys Roku 2016 na Opolszczyźnie w plebiscycie „NTO", a w 2013 roku został Sołtysem Roku w plebiscycie ogólnopolskim. Wieloletni przewodniczący konwentu sołtysów, a także działacz sportowy - od 14 lat prezes klubu sportowego KS Stobrawa Ligota Dolna.

  • Marcegaglia w Kluczborku - jeden z największych pracodawców w Gminie Kluczbork. Zakład produkcyjny Marcegaglia w Kluczborku został uruchomiony w 2010 roku. Wytwarza precyzyjne rury spawane ze stali węglowej do szerokiego zakresu zastosowań. Fabryka Marcegaglii w Kluczborku ma powierzchnię ponad 80 000 metrów kwadratowych, składa się z części produkcyjnej i magazynowej. Zakład stoi na działce o ogólnej powierzchni 450 000 m2.

    Nagrodę odebrali Filippo Nicoli oraz Krzysztof Guglas, członkowie zarządu Marcegaglia Poland.

  • zespół Bakshish – legenda muzyki reggae z Kluczborka. Zespół powstał wiosną 1982 roku w Kluczborku na bazie kilku lokalnych zespołów. Muzyczne poszukiwania rozpoczęte od ska i rocksteady po kilku miesiącach przyjęły formę reggae. Rok 1982 oprócz koncertów w całym kraju przyniósł pierwsze sukcesy - awans do finału i pierwszej dziesiątki w konkursie „Kto najlepszy w tym Rocku?”. Rok później znów pierwsza dziesiątka - na festiwalu w Jarocinie.
    Po 10 latach istnienia w 1992 roku w studio Złota Skała Bakshish nagrał swoją pierwszą płytę „One Love”, która sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy (dzisiaj zyskałaby status Platynowej Płyty).

    Na swoje 35. urodziny Bakshish zagrał 7 lipca 2017r. z filharmonikami opolskimi jubileuszowy koncert na deskach opolskiego amfiteatru. Przez 35 lat przez Bakshish przewinęły się dziesiątki muzyków, ale zespół cały czas prowadzony jest przez założyciela i lidera Jarka Kowalczyka. Nagrodę odebrali obecni członkowie zespołu Bakshish Damian Poprawa i Radosław Sokołowski.

  • Valdex - firma reklamowa Valdex założona została w 1992 roku, w tym roku obchodzi zatem jubileusz 25-lecia. Od początku właścicielami są: Barbara Ziora oraz Waldemar Sosin. Valdex oferuje pełen zakres usług reklamowych, począwszy od reklamy zewnętrznej, aż do poligrafii i upominków reklamowych. Valdex angażuje się też w wiele akcji społecznych i charytatywnych, wspierając wiele inicjatyw kulturalnych i sportowych w gminie Kluczbork. Statuetkę odebrali właściciele firmy: Barbara Ziora oraz Waldemar Sosin.

KONIECZNIE ZOBACZ: Kolejowe absurdy na Opolszczyźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska