Nastraszyły faworyta

Bogusław Kasprzysiak bkasprzysiak@nto.pl

Nowa Trybuna Opolska

Dopiero na minutę przed końcem meczu Marta Derega uratowała faworyzowanej Unii Opole komplet punktów.
    Wicelider tabeli i kandydat na awans do I ligi trafił w Kozłówkach na silny opór odmłodzonej drużyny gospodarzy. Po ładnej akcji Beata Dworzyńska zdobyła dla miejscowych prowadzenie.
    - Zauważyłam, że bramkarka Unii zbyt daleko wyszła w pole, zdecydowałam się więc na uderzenie z dalszej odległości, po którym piłka wylądowała w siatce - powiedziała w przerwie meczu Dworzyńska. - Cieszę się, że mój powrót do zespołu był udany.

Krótko przed przerwą po rogu Teresy Kaczerewskiej Magdalena Chruściel z Tęczy źle przejęła piłkę na głowę i zaskoczyła swoją bramkarkę. Po zmianie stron Anna Nartowska "rozjechała" obronę gospodyń, wyłożyła do Sandry Zylli, która strzeliła nie do obrony. Za chwilę znowu z dobrej strony pokazała się Dworzyńska. Po szybkiej akcji została sfaulowana na polu karnym, sama pewnie wykorzystała "jedenastkę" i było 2-2.
    Unia rzuciła się do ataku, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystała Janina Ficek, a Barbara Kopka trafiła w słupek. Wreszcie po centrze Ficek piłka odbiła się od poprzeczki, przejęła ją na głowę Derega i uratowała Unii z trudem wywalczone zwycięstwo.

- Jestem zaskoczony postawą drużyny - skomentował Andrzej Kanas, trener Tęczy. - Mój odmłodzony zespół walczył bojowo, grał prostą piłkę, w odróżnieniu od lepszej od nas Unii, której zawodniczki zbyt dużo kombinowały.W INNYM MECZU
    Unia Racibórz - Ziemia Lubińska 3-1, Rolnik Biedrzychowice pauzował.

Tabela
    1. Unia Racibórz         13         33         59-16
    2. Unia Opole         13         33         46-14
    3. Tęcza Kietrz         13         15         21-44
    4. Ziemia Lubińska         13         10         19-41
    5. Biedrzychowice         12         4         13-43

* Tęcza Kietrz-Kozłówki - Unia Opole 2-3 (1-1)
    1-0 Dworzyńska - 26., 1-1 Chruściel - 43. (samobójcza), 1-2 Zylla - 48., 2-2 Dworzyńska - 52. (karny), 2-3 Derega - 89 (głową).
    Tęcza: Kortas - Chudy, Chruściel, Majer, Czechowicz (72. Śliwa) - Pawelec, Surma, Kosińska, Dworzyńska - Głowińska, Szczepaniak. Trener Andrzej Kanas.
    Unia: Józefczyk - D. Kopka, B. Kopka, Sówka (58. Żarska), Leletko - K. Nartowska, Kaczerewska, Zylla (62. Ficek), Derega - Skrzypczyk, A. Nartowska. Trener Andrzej Mazurek.
    Sędziował Dariusz Kuczer (Ozimek). Widzów 100. Żółta kartka: Szczepaniak, czerwona: Pawelec (obie Tęcza).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.