Rozpoczynamy najstarszy i najbardziej prestiżowy sportowy plebiscyt w regionie. Nagrodzimy w nim najlepsze zawodniczki i zawodników oraz trenerów Opolszczyzny, a nasi Czytelnicy wybiorą najpopularniejszych sportowców.
Najważniejszą nagrodą 43. plebiscytu "Nowej Trybuny Opolskiej" będzie tytuł Sportowiec Roku 2010.
Zostanie on wybrany głosami kapituły. Jej członkowie - znakomici byli sportowcy, dziennikarze sportowi, kapelan opolskich sportowców oraz przedstawiciele organizatorów konkursu (nto i Urząd Marszałkowski) - nominowali po 5 kandydatów do tytułów sportowiec, trener i talent roku (ich sylwetki będziemy prezentować w najbliższych wydaniach). Pod koniec grudnia spośród nominowanych kapituła wybierze zwycięzców.
Natomiast Czytelnicy nto tradycyjnie wybiorą najpopularniejszego sportowca. Dzisiaj publikujemy kupon plebiscytowy, na którym prezentujemy zawodniczki i zawodników, spośród których można wybierać swych faworytów.
Tak było przed rokiem
Tak było przed rokiem
Sportowiec roku 2009 Opolszczyzny:
1. Urszula Sadkowska (dżudo, Gwardia Opole)
2. Michał Ruciak (siatkówka, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
3. Łukasz Wójcik (karate, Kluczborski Klub Karate)
Trener roku:
Krzysztof Stelmach (siatkówka, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Talent roku:
Krzysztof Maksel (kolarstwo, WLUKK Brzeg Nysa)
Impreza roku:
XII ogólnopolskie igrzyska LZS
Głosowanie Czytelników na najpopularniejszych sportowców:
1. Andrzej Gruntowski (enduro, Hawi Racing Team), 2. Maciej Stachura (pływanie, Zryw Opole), 3. Adam Czechowicz (żużel, Kolejarz Opole).
W tym gronie znaleźli się przedstawiciele drużyn rywalizujących w centralnych rozgrywkach, zawodniczki i zawodnicy najpopularniejszych dyscyplin, przedstawiciele sportów indywidualnych, którzy w mijającym roku notowali sukcesy oraz reprezentanci mniej popularnych sportów, ale w swych miejscowościach mających swoich fanów.
Zasady głosowania, prezentacja nominowanych zawodników oraz aktualne wyniki głosowania na stronie www.nto.pl/sportowiec.
Marceli Krzysztoń - Vetrim Opole (13 głosów)
100%
Paweł Dytko – Automobilklub Opolski (0 głosów)
0%
Danuta Plewnia - AZS Politechnika Opole (0 głosów)
0%
Krzysztof Plaskota - AZS Politechnika Opole (0 głosów)
0%
Michał Piertraszko – AZS Politechnika Opole (0 głosów)
0%
Konrad Owczarek - AZS Politechnika Opole (0 głosów)
0%
Jarosław Pawłowski - AZS Politechnika Opole (0 głosów)
0%
Tomasz Madziar - Pogoń Prudnik (0 głosów)
0%
Ewelina Buszta – Odra Brzeg (0 głosów)
0%
Xenia Stewart – Odra Brzeg (0 głosów)
0%
Dominika Żukowska – WLUKK Brzeg (0 głosów)
0%
Andrzej Bartkiewicz - WLUKK Brzeg (0 głosów)
0%
Łukasz Wójcik – Kluczborski Klub Karate (0 głosów)
0%
Łukasz Radwański – Kluczborski Klub Karate (0 głosów)
0%
Henryk Pelpiński – Kluczborski Klub Karate (0 głosów)
0%
Bartłomiej Bonk - Budowlani Opole (0 głosów)
0%
Agnieszka Blozik - Otmęt Krapkowice (0 głosów)
0%
Magdalena Kotulla – TOR Dobrzeń Wielki (0 głosów)
0%
Piotr Sendra - Orlik Brzeg (0 głosów)
0%
Marcel Ungier - OSiR Komprachcice (0 głosów)
0%
Tomasz Biernat - Olimp Grodków (0 głosów)
0%
Paweł Swat - ASPR Zawadzkie (0 głosów)
0%
Bogumił Baran - Gwardia Opole (0 głosów)
0%
Katarzyna Nartowska - Unia Opole (0 głosów)
0%
Agata Sobkowicz – Rolnik B. Głogówek (0 głosów)
0%
Łukasz Mieszczak – Piotrówka (0 głosów)
0%
Marcin Gużda - Start Bogdanowice (0 głosów)
0%
Krystian Kowalczyk - Oderka Opole (0 głosów)
0%
Michał Bachor - LZS Leśnica (0 głosów)
0%
Tomasz Drąg - Ruch Zdzieszowice (0 głosów)
0%
Łukasz Damrat - Ruch Zdzieszowice (0 głosów)
0%
Krzysztof Stodoła - MKS Kluczbork (0 głosów)
0%
Adam Orłowicz - MKS Kluczbork (0 głosów)
0%
Kamil Nitkiewicz - MKS Kluczbork (0 głosów)
0%
Tomasz Copik – MKS Kluczbork (0 głosów)
0%
Paula Żukowska - Zryw Opole (0 głosów)
0%
Natalia Pawlaczek - Zryw Opole (0 głosów)
0%
Anna Kawecka - Zryw Opole (0 głosów)
0%
Anna Jewczak - Zryw Opole (0 głosów)
0%
Damian Grabowski - Lutadores Opole (0 głosów)
0%
Aleksandra Wojnicka - Chrobry Głuchołazy (0 głosów)
0%
Marcin Błaziński - Kler Dobrodzień (0 głosów)
0%
Paulina Rześniowiecka – UKS MOS Opole (0 głosów)
0%
Anna Wloka - Podium Kup (0 głosów)
0%
Aleksandra Kamińska - Zryw Opole (0 głosów)
0%
Igor Kononow - Kolejarz Opole (0 głosów)
0%
Adam Czechowicz - Kolejarz Opole (0 głosów)
0%
Michał Wesołowski - Orzeł Namysłów (0 głosów)
0%
Mariusz Sajdak - Orzeł Namysłów (0 głosów)
0%
Bogdan Krzyżański - Orzeł Namysłów (0 głosów)
0%
Arkadiusz Bohm - Orzeł Namysłów (0 głosów)
0%
Justyna Jegiołka - Smecz Leśnica (0 głosów)
0%
Natalia Balicka - AZS Nysa (0 głosów)
0%
Błażej Pluta - OKT Opole (0 głosów)
0%
Paulina Bielicka - OKT Opole (0 głosów)
0%
Dominik Witczak – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (0 głosów)
0%
Wojciech Szczurowski - AZS Nysa (0 głosów)
0%
Sebastian Świderski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (0 głosów)
0%
Michał Ruciak - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (0 głosów)
0%
Jakub Jarosz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (0 głosów)
0%
Malwina Zawada – AZS Politechnika Opole (0 głosów)
0%
Wojciech Flora - MOS Opole (0 głosów)
0%
Krzysztof Szramiak - Budowlani Opole (0 głosów)
0%
Tomasz Rosoł - Budowlani Opole (0 głosów)
0%
Damian Kuczyński - Budowlani Opole (0 głosów)
0%
Roman Kliś - Budowlani Opole (0 głosów)
0%
Daniel Dołęga - Budowlani Opole (0 głosów)
0%
Kornel Czekiel - Budowlani Opole (0 głosów)
0%
Piotr Kuś – Kluczborski Klub Karate (0 głosów)
0%
Maciej Kalandyk – Kluczborski Klub Karate (0 głosów)
0%
Katarzyna Dubel - Zarzewie Prudnik (0 głosów)
0%
Przemysław Chmielewski - Zarzewie Prudnik (0 głosów)
0%
Mateusz Chmielewski - Zarzewie Prudnik (0 głosów)
0%
Wojciech Radziewicz – Opolski KKK (0 głosów)
0%
Aleksandra Radziewicz – Opolski KKK (0 głosów)
0%
Żaneta Skowrońska - Lewada Zakrzów (0 głosów)
0%
Joanna Hawrot – UKS dwójka Nysa (0 głosów)
0%
Paweł Wacławczyk - Orlik Opole (0 głosów)
0%
Łabutin Maciej - NTG Nysa (0 głosów)
0%
Piotr Nolepa - Stangum Wawelno (0 głosów)
0%
Grzegorz Michułka - Hawi Racing Team (0 głosów)
0%
Andrzej Gruntowski - Hawi Racing Team (0 głosów)
0%
Natalia Znojek - Gwardia Opole (0 głosów)
0%
Urszula Sadkowska - Gwardia Opole (0 głosów)
0%
Martyna Martynowicz - Gwardia Opole (0 głosów)
0%
Krystian Jurowski - Gwardia Opole (0 głosów)
0%
Monika Bank - Gwardia Opole (0 głosów)
0%
Agata Ozdoba - AZS Opole (0 głosów)
0%
Tomasz Kowalski - AZS Opole (0 głosów)
0%
Marcin Kośniewski - AZS Opole (0 głosów)
0%
Justyna Karpała - AZS Opole (0 głosów)
0%
Angelika Węgrzyn - UKS 15 Kędzierzyn-Koźle (0 głosów)
0%
Agnieszka Wojtkowska – Technik Głubczyce (0 głosów)
0%
Aleksandra Walaszek – Technik Głubczyce (0 głosów)
0%
Przemysław Wacha – Technik Głubczyce (0 głosów)
0%
Natalia Pocztowiak - Technik Głubczyce (0 głosów)
0%
Rafał Hawel - Technik Głubczyce (0 głosów)
0%
Maciej Wiatr - Obuwnik Prudnik (0 głosów)
0%
Marcin Kozłowski – Automobilklub Opolski (0 głosów)
0%
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?