Saltex IV liga: TOR Dobrzeń Wielki - Stal Brzeg 2-2

Denis Luptak wypracował obie bramki dla TOR-u Dobrzeń Wielki.
Denis Luptak wypracował obie bramki dla TOR-u Dobrzeń Wielki. Oliwer Kubus
Spotkanie o podwójną stawkę przyniosło ambitną, a co najważniejsze skuteczną pogoń wicelidera, który przegrywał z brzeżanami już 0-2, a mógł wyżej.

Przed przerwą inicjatywa należała do Stali, w której szczególnie aktywny był napastnik Lipiński. Jego koledzy często zagrywali do niego piłkę i stwarzał on zagrożenie pod bramką TOR-u. O gola mógł się pokusić już po zaledwie 5. minutach. Po prostopadłym podaniu od Szpaka znalazł się sam na sam ze Szmielakiem, ale fatalnie przestrzelił.

W 12. minucie Lipiński znów uwolnił się spod opieki, a faulem powstrzymał go Wolniaczyk. Z 17 metrów z rzutu wolnego uderzył po ziemi Domański, a piłka przy słupku wylądowała w siatce.

W kolejnych minutach Lipiński szarpał jeszcze dwukrotnie, a jedyny dobry strzał miejscowych autorstwa Komora był niecelny. Po zmianie stron początkowo trwała walka w środku pola. W 50. minucie Lipiński zdobył gola, ale był na spalonym. Siedem minut później było już 0-2. Znów w roli głównej wystąpił Lipiński, który odważnie wbiegł w pole karne, a próbujący interweniować Szmielak faulował go i sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go doświadczony Szpak.
Od tego momentu atakował TOR-, a goście wyczekiwali kontry. Zmuszeni do defensywy brzeżanie nie zdołali zapobiec nieszczęściu, a rękę przyłożył do tego Luptak. Pomocnik miejscowych dwukrotnie dogrywał piłkę, a jego koledzy trafiali do siatki. Najpierw dogrywał z rzutu wolnego, a celną główką popisał się obrońca Malik, a po jego akcji i dośrodkowaniu wolejem do remisu doprowadził Noga.

Obie drużyny do końca dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, mecz toczył się w wysokim tempie i mógł się podobać. Szansę dla gospodarzy miał Wolny, ale najlepszą na wywalczenie trzech punktów dla swojej drużyny zmarnował Kulczycki. Jego strzał zdołał obronić z trudem Szmielak.

TOR Dobrzeń Wielki - Stal Brzeg 2-2 (0-1)
0-1 Domański - 12., 0-2 Szpak 57. (karny), 1-2 Malik - 69., 2-2 Noga - 74.
TOR: Szmielak - Mazurek (90. Grzesik), Draguć, Wolniaczyk, Malik - Komor (70. K. Morka), Latusek (62. W. Morka), Sieńczewski, Luptak - Wolański (81. Wolny). Trener Wojciech Lasota.
Stal: Szymocha - Michalak, Sikorski, Domański, Józefowicz - Kulczycki, Poważny (77. Synówka), Raczyński (80. Fabiszewski), Szpak - Krawców, Lipiński. Trener Sebastian Sobczak.
Sędziował: Piotr Kapica (Strzelce Opolskie).
Żółte kartki: Mazurek, Wolański - Lipiński, Michalak.