3 liga piłkarska: Małapanew Ozimek - Górnik II Zabrze 0-1

Na bramkę szarżuje Tomasz Robak.
Na bramkę szarżuje Tomasz Robak. Oliwer Kubus
- Może nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale na pewno nie na porażkę - ocenił Dariusz Kaniuka, trener ekipy z Ozimka. - Niestety zabrakło nam cwaniactwa pod bramką rywala
Miejscowi zaczęli odważnie podbudowani ostatnią wygraną w derbach ze Skalnikiem Gracze 3-0, ale tak jak w tym okresie tak już do końca brakowało im zdecydowania pod polem karnym, groźnych strzałów, może odrobiny spokoju i wyrachowania. Okazje dla naszego zespołu się pojawiły, ale z pewnością nie były to "setki".

Pierwszy strzał, ale wprost w bramkarza oddał Karabin, a znacznie groźniej było w 14. min, kiedy niecelnie główkował Brzenska, posyłając piłkę nieznacznie nad poprzeczką. Goście odpowiedzieli po rajdzie i strzale Hojki, ale Skorupa sparował piłkę na rzut rożny.

Górnik szczególnie groźny był po stałych fragmentach gry i tak zdobył jedynego gola. Za chwilę po dośrodkowaniu z narożnika boiska do siatki trafił głową Fabian Piasecki. Druga próba Hojki z 26. minuty była niecelna, podobnie jak trzy minuty później Kuczy. Miejscowych przed przerwą stać było tylko na niezły strzał Górniaszka, który się jednak pomylił.
Po przerwie w ofensywne poczynania Małejpanwii ożywienie wniósł rezerwowy Robak. To on przymierzył dwa razy, ale najpierw wykazał się bramkarz, który miał problemy, ale wybił piłkę (67. min), a na koniec w 85. min uderzał zbyt słabo. Za chwilę szansy "główką" szukał jeszcze Romanowski, ale źle trafił w piłkę.

Rywale oddali cztery strzały, a Skorupa interweniował dwukrotnie. Obronił uderzenie Piaseckiego z> 15 metrów oraz główkę Furgacza.

0-1 Piasecki - 21.
Małapanew: Skorupa - Lewandowski, Zmuda, Cembolista, Riemann - Brzenska (85. Rusin), Kamiński (46. Robak), Górniaszek, Wróblewski (68. Romanowski), Meryk - Karabin. Trener Dariusz Kaniuka
Górnik: Kuchta - Dankowski, Otwinowski, Weremko, Rutkowski - Król (85. Konieczny), Furgacz (75. Caliński), Kucza, Bartusiak, Hojka (89. Zuzel) - Piasecki. Trener Dariusz Koseła.